05.12.2018 17:14

Skradziona gitara z podpisami Claptona, Page'a i Moore'a została odnaleziona po 10 latach!

Taki Fender Stratocaster to prawdziwy rarytas! Po prawie dekadzie gitara została odnaleziona przez syna Gary'ego Moore'a. Instrument wkrótce trafi na charytatywną aukcję.

Gary Moore
East News

W końcu zguba została odnaleziona. Skradziona dekadę temu gitara Fender Stratocaster, na którym widnieją podpisy m.in. Gary'ego Moore'a, Erica Claptona i Jimmy'ego Page'a została odzyskana przez policję.

Na gitarę natknął się Jack Moore, syn gitarzysty Gary'ego Moore'a. Zajmuje się on sklepem internetowym z gitarami i skontaktował się z nim fan Gary'ego Moore'a. Mężczyzna znalazł w internecie Fendera Stratocastera z podpisami słynnych muzyków, ale był nieco podejrzliwy, bowiem nie zauważył żadnego potwierdzenia, że gitara jest autentyczna, jak również nie wiadomo było skąd pochodzi instrument.

Gitara z podpisani Erica Claptona, Gary'ego Moore'a i Jimmy'ego Page'a została odnaleziona

Jack rzeczywiście rozpoznał podpis swojego ojca, ale miał przeczucie, że coś jest nie tak. Poprosił zatem swojego przyjaciela, żeby postarał się dowiedzieć co nieco o tej gitarze i okazało się, że policja była już powiadomiona o tym, że instrument prawdopodobnie został dekadę temu ukradziony. 

foto: bonhams.com

Fender Stratocaster miał zostać przekazany na cele charytatywne - pieniądze ze sprzedaży miały wspomóc dziecięce hospicjum The Rainbows w Leicestershire. Gitara należała do Dave'a Allena, promotora z Leicestershire. Twierdzi on, że gitara warta 20 000 funtów przepadła w drodze do Marka Knopflera i był to pierwszy taki przypadek, gdy instrument powędrował do jakiegoś muzyka bez odpowiedniej opieki.

Gitara z podpisami słynnych muzyków trafi na charytatywną aukcję

Dave Allen jest teraz w szoku, że po tylu latach gitara w końcu się odnalazła i do niego wróciła. Na instrumencie podpisali się Gary Moore, Pete Townshend, Eric Clapton, Bill Wyman, Jimmy Page, Stephen Segal, Mark Knopfler,  Albert Lee, Alice Cooper, Wilko Johnson, Brian May, Don McLean and Andy Fairweather-Low.

Jack Moore jest bardzo dumny, że gitara wróciła do Dave'a Allena i życzy mu powodzenia w aukcji. Licytacja odbędzie się 11 grudnia 2018 na Bonhams.com. Tak jak wcześniej planowano, dochód ze sprzedaży instrumentu trafi do dziecięcego hospicjum. 

Płyta poświęcona Gary'emu Moore'owi

Album „Moore Blues For Gary – A Tribute To Gary Moore” ukazał się 26 września 2018 roku i jest to hołd dla gitarzysty. Na pierwszy singiel wybrano cover „Still Got The Blues (For You)” w wykonaniu wokalisty Dann'ego Bowesa z Thunder, gitarzysty Johna Sykesa (Whitesnake, Tygers of Pan Tang, Thin Lizzy) oraz basisty Boba Daisleya, który współpracował z Garym Moorem czy Ozzym Osbournem, jak również perkusisty Roba Grossera. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Gary Moore