18.05.2018 12:13

Skrzypek Dave Matthews Band został oskarżony o molestowanie i nie jest już członkiem zespołu

Muzyk, który długo współpracował z Boydem Tinsleyem postanowił wnieść pozew do sądu. Ta sytuacja sprawiła, że skrzypek nie ma już czego szukać w Dave Matthews Band.

Skrzypek Dave Matthews Band, Boyd Tinsley
foto: FOTOLINK/East News

Boyd Tinsley, skrzypek grupy Dave Matthews Band, został oskarżony o molestowanie. 28-letni James Frost-Winn, trębacz z Seattle, grał w kapeli Tinsleya Crystal Garden w latach 2015-2016. Postanowił on 17 maja 2018 wnieść pozew do sądu za to, że otrzymywał od skrzypka propozycje seksualne i słyszał seksistowskie komentarze na przestrzeni 10 lat ich znajomości. Powód domaga się 9 milionów dolarów odszkodowania.

Skrzypek Dave Matthews Band oskarżony o molestowanie

Panowie poznali się w 2007 roku, gdy Frost-Winn był bezdomny i szybko złapali kontakt ze względu na zamiłowanie do muzyki. Wówczas 18-letni muzyk był zachwycony wspaniałomyślnością Tinsleya:

"

To było miłe, gdy bardzo doświadczony, utalentowany i zasłużony w biznesie muzyk wierzy w to, co robię. To było niesamowite, czułem się doceniony. Z biegiem lat grałem w różnych zespołach, bo chciałem osiągnąć coś w muzyce... wtedy też powiedział mi, że chce założyć kapelę, która będzie opierać się na mnie. "

Jednak okazało się, że nie jest wcale tak różowo, bowiem Tinsley zaczął zachowywać się nieprofesjonalnie ukazując swoją fascynację Frost-Winnem.

Skrzypek wyrzucony z Dave Matthews Band

Boyd Tinsley dołączył do Dave Matthews Band w 1992 roku i pojawił się na 9 studyjnych albumach. W lutym 2018 skrzypek postanowił skupić się na swojej rodzinie oraz zdrowiu i postanowił zrobić sobie przerwę od zespołu. Dave Matthews doszedł do wniosku, że drzwi są dla niego otwarte.

Jednak to się zmieniło w sytuacji, gdy Tinsley został oskarżony o molestowanie. Lider zespołu wyznał, że Boyd Tinsley nie jest już dłużej członkiem zespołu. Muzycy są zszokowani taką wiadomością i nie byli świadomi, że doszło do takich sytuacji.

#MeToo w przemyśle muzycznym

Gdy oskarżono słynnego hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne aktorek kobiety zaczęły się przyznawać, że były wykorzystywane seksualnie przez osoby z branży.

Niestety obejmuje to również biznes muzyczny - jednym z przykładów Twiggy Ramirez z zespołu Marilyn Manson, który usłyszał zarzut gwałtu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dave Matthews Band