Skunk Anansie udostępnił "Hedonism" z nowej koncertówki "25LIVE@25"

Aleksandra Degórska
16.01.2019 16:00
Skunk Anansie udostępnił "Hedonism" z nowej koncertówki "25LIVE@25" Fot. kadr z wideo

Brytyjski zespół przygotowuje się do wydania nowej koncertówki podsumowującej 25 lat na scenie. Jak kiedyś brzmiał numer "Hedonism" na koncertach Skunk Anansie?

Świętując jubileusz 25-lecia istnienia, Skunk Anansie zapowiedział wydanie nowego koncertowego albumu zatytułowanego "25LIVE@25". To kolekcja utworów obejmujących całą karierę formacji. Wydawnictwo ukaże się 25 stycznia 2019. Na płycie znajdą się koncertowe wykonania utworów zarejestrowane na przestrzeni lat, które połączył w całość wieloletni współpracownik zespołu, Jeremy Wheatley.

Skunk Anansie udostępnił "Hedonism (Just Because You Feel Good)" z koncertówki "25LIVE@25"

W ramach promocji krążka, Skunk Anansie udostępnił koncertowe wydanie "Hedonism (Just Because You Feel Good)". Wideo powstało z niepublikowanych ujęć z koncertów z początkowego okresu działalności kapeli.

Jakie jeszcze utwory trafią na nowe wydawnictwo brytyjskiej kapeli?

Skunk Anansie - "25LIVE@25": tracklista

 1. Charlie Big Potato
 2. Intellectualise My Blackness
 3. Because Of You
 4. I Can Dream
 5. Charity
 6. My Love Will Fall
 7. Death To The Lovers
 8. Twisted
 9. My Ugly Boy
 10. Weak
 11. Hedonism
 12. I Hope You Get To Meet Your Hero 13. Love Someone Else
 13. This Is Not A Game
 14. God Only Loves You
 15. (Can’t Get By) Without You
 16. Secretly
 17. Over The Love
 18. Spit You Out
 19. Yes It’s Fucking Political
 20. Selling Jesus
 21. Little Baby Swastikkka
 22. Tear The Place Up
 23. Squander
 24. You Saved Me
 25. You’ll Follow Me Down (Bonus Track)

Skunk Anansie hucznie obchodzi swoje 25-lecie

"25LIVE@25" to zarówno celebracja jubileuszu, jak i podkreślenie znaczenia grupy jako muzycznej i kulturowej siły. Każdy fan zespołu wie, że ich ekscytujące występy na żywo to huragan energii, hałasu i osobowości.

Z okazji 25-lecia zespół wyruszy również w trasę koncertową i trzymamy kciuki, by kapela ponownie wpadła do naszego kraju. Ostatni raz Skunk Anansie zagrał na kilku koncertach w Polsce w 2017.

Założony w 1994 roku zespół, od początku wykazywał silne poczucie indywidualności, unikając britpopowej formy białych 20-letnich mężczyzn z gitarami, zastępując ją wspaniałą mieszanką ras, płci, seksualności, kultury i wpływów muzycznych. Niezwiązani z żadną sceną, posuwali się naprzód, tworząc swoje własne dzikie brzmienie i wizerunek: zwinny, brutalnie szczery, naładowany politycznie clit rock (czyli „rock łechtaczkowy”) – termin wymyślony przez Skin.

Uznawani za jeden z najbardziej unikalnych zespołów rockowych ostatnich trzech dekad, ich piosenki wielokrotnie znajdowały się w pierwszej czterdziestce najlepiej sprzedających się singli, a albumy docierały do pierwszej dziesiątki na listach sprzedaży. Sprzedali miliony płyt na całym świecie i dzielili scenę z Davidem Bowie czy U2, a także razem ze Steve’m Wonderem, Niną Simone i Michaelem Jacksonem śpiewali Happy Birthday Nelsonowi Mandeli.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.