02.02.2016 14:12

Skunk Anansie w klipie do „Death to the Lovers”

Nadszedł czas na kolejny singiel brytyjskiego zespołu, do którego powstał również teledysk. Jak prezentuje się to wideo?

Skunk Anansie w klipie do „Death to the Lovers”
foto: kadr z wideo

6. studyjny album zatytułowany „Anarchytechture” ukazał się 15 stycznia 2016 roku i jest to następca płyty „Black Traffic” z 2012 roku. Muzyka na krążek powstawała przez dwa lata, zaś nagrania odbyły się w studio RAK w Londynie. Za produkcję odpowiedzialny jest Tom Dalgety, który na swoim koncie ma współpracę z takimi kapelami, jak Royal Blood, Killing Joke czy Band of Skulls.

Pierwszym singlem z „Anarchytechture” był utwór „Love Someone Else”, do którego powstał teledysk poruszający temat niewierności. Jako drugi numer promujący nowy krążek wybrano „Death to the Lovers”.

Zobaczcie, jak prezentuje się klip do tej kompozycji:

Skin przyznała, że jest to kolejny numer dotyczący relacji damsko-męskich, zaś jeśli chodzi o brzmienie, w utworze dominują syntezatory:

"

„Death to the Lovers” mówi o utracie bliskości w związku, o tym szarym miejscu między miłością a nienawiścią, w którą wpadasz przed tym, jak następuje prawdziwy koniec. Jest tam depresja, zdajesz sobie sprawę, że to nie może dalej trwać, ale jest też nadal nadzieja. Pod względem muzyki jest to kolejny nasz elektroniczny eksperyment, coś świeżego i współczesnego, ale też bardzo w naszym stylu.  "

Skunk Anansie w specjalnym wywiadzie dla serwisu Antyradio.pl przyznał, że na nowej płycie znajdują się różnorodne utwory oscylujące między funkiem, metalem czy rockiem. Jest też syntezatorowe brzmienie, które pojawia się w numerach „Love Someone Else”, „Victim” czy właśnie we wspomnianym wcześniej „Death To The Lovers”.

W lutym 2016 roku rusza europejska trasa koncertowa zespołu, która obejmuje Wielką Brytanię, Belgię, Holandię, Francję, Luksemburg, Niemcy, Austrię, Szwajcarię oraz Włochy. Miejmy nadzieję, że kapela odwiedzi również nasz kraj.

Skunk Anansie ma w swoim dorobku w sumie 6 studyjnych płyt i oprócz nowego krążka „Anarchytechture” są to „Paranoid and Sunburnt” (1995), „Stoosh” (1996), „Post Orgasmic Chill” (1999), „Wonderlustre” (2010) i „Black Traffic”, która ukazała się w 2012 roku. Z tego albumu pochodzą m.in. single „I Believed in You” czy „I Hope You Get To Meet Your Hero”.

Jak oceniacie nowy klip Skunk Anansie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Skunk Anansie