13.10.2015 17:13

Slash, Iggy Pop i Lemmy w zwiastunie niemego filmu

„Najgłośniejszy niemy film”, w którym udział wezmą m.in. Slash, Lemmy, Iggy Pop czy też Josh Homme doczekał się oficjalnego trailera. Zobaczcie zwiastun „Gutterdämmerung”.

Slash, Iggy Pop i Lemmy w zwiastunie niemego filmu
foto: kadr z wideo

Reżyserem obrazu jest twórca teledysków takich wykonawców jak Editors, The Hives czy Juliette Lewis and the Licks, czyli posiadający belgijsko-szwedzkie korzenie Bjorn Tagemose.

Całość opisywana jest jako wypadkowa między rockowym przedstawieniem, a wciągającym kinowym doświadczeniem. Obraz ma nawiązywać do tradycji hollywooodzkich produkcji z lat 20. XX wieku, będzie jednak wypełniony całą gamą efektów specjalnych. Poczujcie namiastkę tego czego widz będzie mógł doświadczyć w trakcie seansu „Gutterdämmerung”:

W swoim obrazie, który będzie miał premierę pod koniec 2015 roku, Bjorn Tagemose obsadził czołówkę rockowo-metalowej sceny muzycznej. Na ekranie będziemy mogli zobaczyć takich artystów, jak: Iggy Pop, Henry Rollins, Jesse Hughes z Eagles of Death Metal, Tom Araya ze Slayera, Lemmy Kilmister z Motörhead, Mark Lanegan, Slash, Grace Jones, Michael Poulsen i Rob Caggiano z Volbeat czy Josh Homme z Queens of the Stone Age. Obsada jak ze snów!

Zobaczcie zdjęcia muzyków w filmowej charakteryzacji:

W kogo wcielą się poszczególni muzycy? Lemmy Kilmister zostanie szalonym generałem przewodzącym Kawalerią Zbrojną, Tom Araya zagra Lucyfera, Henry Rollins tajemniczego kaznodzieję, Jesse Hughes bezwzględnego łowcę nagród, zaś Iggy Pop wysłanego przez Boga, punkrockowego aniołem o imieniu Vicious.

Fabuła skupi się na gitarze diabła, która jest „gralem grzechu” - artefaktem, który Bóg zabrał od ludzi, aby wyzwolić świat od złego. Od tego czasu, ludzkość pogrążona jest w purytańskiej rzeczywistości, w której nie ma miejsca na seks, narkotyki i rock'n'roll.

To co czyni ten projekt filmowy jeszcze bardziej wyjątkowym jest fakt, że projekcjom będzie towarzyszyć muzyka grana na żywo. Nie będzie to jednak przygrywanie przez tapera na pianinie, a występ rockowej grupy.

Czekacie na premierę „Gutterdämmerung”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News