Slash: Rock jest nudny, ale może to się zmienić dzięki Grecie Van Fleet

Aleksandra Degórska
17.12.2018 12:42
Slash: Rock jest nudny, ale może to się zmienić dzięki Grecie Van Fleet Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Gitarzysta Guns N' Roses bacznie obserwuje to wszystko, co dzieje się w muzyce rockowej. Slash liczy na to, że dzięki grupie Greta Van Fleet coś się zmieni w rockowym środowisku.

Jak jest w końcu z tym rockiem? Gitarzysta Rammsteina pogodził się już z myślą, że rock umarł, ale nie wszyscy muzycy mają tak pesymistyczne myśli. Chociażby załoga Nothing But Thieves uważa, że muzyka rockowa ma się dobrze, bo wiele kapel prężnie działa i daje koncerty dla rzeszy fanów. Narzekają starzy rockami, którzy nie są już kreatywni.

Slash uważa, że rock jest nudny

Czy Slash jest taką marudą? Gitarzysta Guns N' Roses również zauważa, że na listach króluje rap, a rock jest gdzieś na szarym końcu. Czy to znaczy, że rock umarł? Slash postanowił cofnąć się do lat 90., by pokazać co sprawiło, że nagle muzyka rockowa przestała się prężnie rozwijać:

Gdy pojawił się Velvet Revolver istniał wtedy ruch, który zaczął się na początku lat 90. i wszedł w XXI wiek. Pojawiliśmy się i w naszym środowisku było dużo kapel rockowych. Nie było grup numetalowych, czy indierockowych, ale w zespołach czuło się ten klimat niezależności. Myślę, że powodem sukcesu Velvet Revolver był Scott Weiland, bo miał w sobie tego ducha lat 90.

Sytuacja jednak pogorszyła się, gdy tematem zainteresowały się wytwórnie, które chciały za wszelką cenę zarobić dużo pieniędzy na nagraniach rockowych grup. Taki proces zauważył Slash od 2006 do czasów obecnych:

Branża zaczęła wywierać presję na kapelach i pokazywać, że tak wygląda ścieżka, by osiągnąć sukces. To spowodowało zamieszanie w muzyce rockowej, piosenki trafiały do radia, ale nikogo nie kręciły, rock stał się nudny i ludzie zaczęli szukać innej muzyki.

Mimo wszystko jest światełko w tunelu, a wszystko dzięki Grecie Van Fleet, która spowodowała, że słuchacze ponownie zainteresowali się muzyką rockową:

Wydaje się, że coś się jednak teraz ruszyło. Jestem ciekawy, w jakim kierunku to wszystko pójdzie za parę lat, bo pojawia się sporo głodnych rockowych młodych kapel. Oczywiście Greta Van Fleet zrobiła niesamowitą robotę, bo sprawiła, że ludzie zwrócili na nich uwagę. Teraz wytwórnie szukają głodnych młodych rockowych kapel, żeby podpisać z nimi kontrakt.

Slash stwierdził, że jeśli uważnie obserwuje się rockowe środowisko to można zauważyć nowe kapele, które dają nadzieję, że rock się odrodzi. Greta Van Fleet narobiła sporo zamieszenia w biznesie muzycznym, bo swoim brzmieniem mocno przypomina Led Zeppelin. Co za tym idzie fani klasycznego rocka chętnie sięgnęli po nagrania zespołu. Greta Van Fleet wydała debiutancki album "Anthem of The Peaceful Army" w 2018 roku.

Slash zagra koncert w Polsce 2019

Jeżeli chcielibyście usłyszeć gitarzystę na żywo, to już niedługo będzie taka możliwość. Slash wystąpi 12 lutego 2019 roku w Łodzi w Atlas Arenie. Jako support zagra Phil Campbell and the Bastard Sons.

Wejściówki na koncerty dostępne będą są na stronach www.shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), www.eventim.pl, www.ebilet.pl,www.biletin.pl.
Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

  • Płyta stojąca (golden circle): 350/ 370 zł
  • Płyta stojąca: 220/ 240 zł
  • Siedzące kategoria 1: 350/370 zł
  • Siedzące kategoria 2: 280/300 zł
  • Siedzące kategoria 3: 240/ 260 zł
  • Siedzące kategoria 4: 200/ 220 zł
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.