30.01.2019 11:21

Slash chwali Gretę Van Fleet: Zespół otwiera drzwi do sukcesu dla wielu młodych kapel

Gitarzysta Guns N' Roses kolejny raz pozytywnie wypowiedział się na temat Grety Van Fleet.

Slash
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ten młody zespół każdemu przypomina od razu Led Zeppelin - z tego też powodu Greta Van Fleet ma tyle samo przeciwników co zwolenników. Mimo tego zespół odnosi kolejne sukcesy i może pochwalić się nominacjami do Grammy, a gwiazdy rocka, jak chociaż Joe Satriani czy Alice Cooper są zachwyceni Gretą Van Fleet.

Slash kolejny raz chwali Gretę Van Fleet

Co o tym wszystkim sądzi mistrz gitary, Slash? Artysta już wcześniej przychylnie wypowiadał się na temat kapeli twierdząc, że sytuacja na scenie rockowej polepszyła się dzięki Grecie Van Fleet, która znowu spopularyzowała klasyczne, rockowe brzmienia.

Zobacz także: >> 10 ciekawostek o grupie Greta Van Fleet <<

Muzyk chętnie opowiada oraz zachwala amerykański zespół i również podczas rozmowy z dziennikarzem australijskiego radia Triple M stwierdził, że postrzega Gretę Van Fleet jako bardzo ciekawy fenomen:

"

Zespół otwiera drzwi dla wielu młodych kapel, których jest sporo, a nie mogą zwrócić na siebie uwagi. Dlatego też to jest super, że Greta Van Fleet taki postęp. "

To właśnie dzięki tej grupie w muzyce rockowej rozpoczęła się moda na oldschoolowe granie:

"

Jest teraz sporo dobrej energii w rock'n'rollowych kapelach i jest to właściwy rodzaj energii. Nie chodzi o to, żeby trafić do MTV, być sławnym, nie chodzi o prywatne samoloty i laski, tego już nie ma w świecie rocka. Chodzi tylko o muzykę i pasję, trzeba robić swoje, żeby trafić z tym do ludzi. Jestem bardzo ciekawy tego, co będzie się działo w najbliższych kilku latach. "

Gitarzysta stwierdził, że jeśli uważnie obserwuje się rockowe środowisko to można zauważyć nowe kapele, które dają nadzieję, że rock się odrodzi.

Zobacz także: >> Greta Van Fleet wyda nowy album w 2019 <<

Slash zagra koncert w Polsce 2019

Jeżeli chcielibyście usłyszeć gitarzystę Guns N' Roses na żywo, to już niedługo będzie taka możliwość. Slash wystąpi 12 lutego 2019 roku w Łodzi w Atlas Arenie. Jako support zagrają Phil Campbell and the Bastard Sons oraz Afromental.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Slash Greta Van Fleet