11.09.2019 13:58

Slash doczekał się kolejnej sygnowanej gitary. O którym modelu mowa?

Slash jest szalenie charakterystycznym gitarzystą. Muzyk kojarzony jest przede wszystkim z Gibsonem Les Paulem.

Slash sygnatura
fot. I Zorstan/DYDPPA/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Gibson Les Paul, cylinder, kruczoczarne loki, które zasłaniają oczy i papieros w kąciku ust. Z tym większości kojarzy się Slash. Jego riffy i zagrywki są równie charakterystyczne, co jego image. Na brzmienie gitarzysty nie wpływa nie tylko jego technika, ale także instrument, na którym gra. Niedawno Gibson ogłosił, że do sprzedaży trafią kolejne sygnatury Slasha. Na którą gitarę padło tym razem?

Slash będzie mieć kolejną sygnaturę. O której gitarze mowa?

Nie chodzi tu o kolejnego Gibsona Les Paula. Gitarzysta ma na swoim koncie już masę instrumentów, na których znalazł się pseudonim muzyka. Mówimy tu o niezliczonej ilości Les Pauli i przeróżnych efektów gitarowych. Tym razem przyszedł czas na Gibsona Doublenecka.

Slash
Slash
Przeczytaj także Slash wypowiedział się na temat muzyki Guns N’ Roses w najnowszym "Terminatorze"

Na dwugryfowej, czarnej gitarze od teraz będzie widniał podpis artysty. Mowa tu o modelu z 1966 roku, EDS-1275 Doubleneck. To właśnie na takim modelu Slash grał największe hity Gunsów. W Tokyo w 1992 roku odegrał na instrumencie "Knockin' On Heavens Door".

Slash 1966 EDS-1275 Doubleneck
Slash 1966 EDS-1275 Doubleneck
Slash 1966 EDS-1275 Doubleneck

Slash kupił swojego Doublenecka w małym sklepie w Indianie w 1990 roku. Gitara towarzyszyła gitarzyście na trasie Use Your Illusion. Wyprodukowanych zostanie jedynie 125 sztuk instrumentu, które zostaną podpisane przez muzyka. W zestawie kupcy dostaną również pokrowiec na gitarę, pasek i certyfikat autentyczności. Za instrument trzeba będzie zapłacić ok. 13 tysięcy dolarów.

Zobacz także: Slash opowiedział, jak pomógł gitarzyście Aerosmith

Tagi: Slash Guns N Roses