01.04.2016 22:00

Slash i Ace Frehley w utworze „Emerald” Thin Lizzy

Były gitarzysta Kiss zaprosił do pracy nad swoim nowym krążkiem wielu znanych gości, wśród których znalazł się muzyk Guns N' Roses. Posłuchajcie, jak panowie wykonali cover słynnej kapeli.

Slash i Ace Frehley w utworze „Emerald” Thin Lizzy
foto: Scott Penner, CC-BY-SA-2.0; Craig, CC-BY-SA-2.0

Choć początkowo mówiono o końcu 2015 roku, to album Ace'a Frehleya zatytułowany „Origins Vol. 1” pojawi się 15 kwietnia 2016 roku. Na krążku znajdzie się szereg coverów znanych kapel takich, jak chociażby Led Zeppelin czy The Rolling Stones. W ten sposób muzyk chciał złożyć hołd artystom, którzy go zainspirowali. Nie zabraknie również utworów z dorobku Kiss.

Ace Frehley na nadchodzącym albumie pojawił się w roli wokalisty prowadzącego, co nie miało miejsca wcześniej w przypadku Kiss. Muzyka wsparła kapela składająca się z gitarzysty Richiego Scarleta, Chrisa Wyse'a, który gra na basie oraz perkusisty Scotta Coogana.

Nagrywając nowe wydawnictwo artysta zaprosił do współpracy wielu gości, m.in. Slasha. Muzycy nagrali cover Thin Lizzy „Emerald”. Numer oryginalnie pojawił się na 6. studyjnym krążku kapeli zatytułowany „Jailbreak” z 1976 roku.

Posłuchajcie, jak kompozycja prezentuje się w wykonaniu Frehleya oraz Slasha:

Sprawdźcie również, jak były muzyk Kiss zinterpretował numer White Room z repertuaru Cream:

Kolejnymi znakomitymi gośćmi na tym krążku są Lita Ford, gitarzysta Roba Zombiego, John 5 oraz Mike McCready z Pearl Jam.

Jakie kompozycje znajdą się na „Origins Vol. 1”?

Tracklista:

 1. White Room
 2. Street Fighting Man
 3. Spanish Castle Magic
 4. Fire And Water
 5. Emerald
 6. Bring It On Home
 7. Wild Thing
 8. Parasite
 9. Magic Carpet Ride
 10. Cold Gin
 11. Till The End Of The Day
 12. Rock And Roll Hell

Obejrzyjcie również, jak prezentuje się okładka tego wydawnictwa:

foto: materiały prasowe

Na albumie pojawił się frontman Kiss, Paul Stanley, który udzielił się w numerze „Fire And Water” i tym samym jest to pierwsza współpraca muzyków od 1998 roku, gdy pracowali nad albumem Kiss zatytułowanym Psycho Circus.

Czyżby artyści zawiesili broń? Jak wiadomo stosunki między twórcami były napięte. Oryginalny skład kapeli zebrał się w 2014 roku na potrzeby gali wprowadzenia do Rock And Roll Hall Of Fame, jednak tuż przed występem część muzyków zrezygnowała ze wspólnego pojawienia się na scenie.

Tymczasem Ace Frehley ma zaplanowaną trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, z czego najbliższe występy odbędą się na początku kwietnia 2016 roku.

Jak oceniacie cover Thin Lizzy w wykonaniu Slasha i Ace'a Frehleya?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Slash Ace Frehley