Slash i Axl Rose znowu razem w materiale z trasy

Jakub Gańko
14.07.2016 14:33
Slash i Axl Rose znowu razem w materiale z trasy Fot. kadr z wideo

Czy doczekamy się oficjalnego DVD / Blu-ray dokumentującego tournée Not in This Lifetime? Coraz więcej na to wskazuje.

Trasa koncertowa Guns N' Roses ze Slashem i Duffem McKaganem w składzie - jak nietrudno było się domyślić - okazała się wielkim sukcesem. Zainteresowanie koncertami jest ogromne, a zespół właśnie ogłosił, że po przerwie na zobowiązania Axla Rose'a wobec AC/DC, wyruszy na podbój Ameryki Południowej. My oczywiście wciąż najbardziej oczekujemy na informacje dotyczące Europy...

Być może oczekiwanie na ogłoszenie występów w okolicy Polski będziemy mogli sobie umilić koncertowym wydawnictwem. Występy trasy Not in This Lifetime są regularnie nagrywane, a w internecie można znaleźć coraz więcej fragmentów profesjonalnych rejestracji, na których możemy przyjrzeć się Axlowi i spółce z bliska i w doskonałej jakości.

Tym razem materiał tego typu wypuściła firma Marka Haefeliego, reżysera odpowiedzialnego wcześniej m.in. za koncertowe filmy „Paul McCartney: The Space Within Us” i „Aerosmith: You Gotta Move”. Filmowcy chwalili się współpracą z Guns N' Roses na swoim Facebooku jeszcze w czerwcu 2016 roku.

Udostępnione na YouTubie wideo zawiera materiały zza kulis, a także fragmenty czterech utworów wykonanych na żywo: „It's So Easy”, „Welcome to the Jungle”, „Live and Let Die” oraz „Sweet Child O' Mine”. Wśród scen z backstage'u najbardziej wzruszające są momenty, w których widzimy Axla i Slasha znowu razem - szczególnie w 8:20, gdzie panowie pozwolili sobie na klasycznego „misia”.

Całe wideo obejrzycie poniżej:

Biorąc pod uwagę jakość zaprezentowanego materiału, można rzeczywiście podejrzewać, że Guns N' Roses myśli o oficjalnym wydawnictwie koncertowym. Następca „Appetite for Democracy 3D” upamiętniający historyczne pojednanie muzyków byłby z całą pewnością mile widziany przez wielu fanów. Gdyby jeszcze udało się na nim zmieścić gościnny występ Stevena Adlera, dawna rodzina Guns N' Roses byłaby niemal w komplecie.

Oprócz samych występów dobrze by było, by zespół zadbał też o zestaw odpowiednich dodatków. Szczególnie interesujące mogłyby być wywiady, z których dowiedzielibyśmy się choćby o kulisach tego, jak doszło do zrealizowania całego przedsięwzięcia pod szyldem Not in This Lifetime. No i może wreszcie byśmy się dowiedzieli, jak to naprawdę było z tym Izzym...

Chcielibyście zobaczyć DVD z trasy Not in This Lifetime?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.