30.06.2016 15:51

Slash i Duff McKagan w reportażu z trasy Guns N' Roses

Jak wyglądały przygotowania do występów Not in This Lifetime? Obejrzyjcie reportaż z pierwszych występów trasy Guns N' Roses ze Slashem i Duffem McKaganem.

Slash i Duff McKagan w reportażu z trasy Guns N' Roses
foto: kadr z wideo

Koncerty Axla Rose'a z dawnymi kolegami to jedno z największych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych 2016 roku. Trasa, która rozpoczęła się 23 czerwca 2016 w Detroit, przyciąga tłumy fanów, choć jak już zauważyli niektórzy dziennikarze, stadiony wcale nie są wypełniane po brzegi, a bilety na wszystkie występy można dostać bez większego problemu (pomijając ich ceny...).

Muzycy zadbali o odpowiednie supporty: przez pierwsze wieczory wspomaga ich Alice in Chains, natomiast późniejsze występy będą otwierali Billy Talent, Lenny Kravitz, The Cult oraz Skrillex. Pierwszy koncert mógł pochwalić się efektowną oprawą, a zgromadzona publiczność zobaczyła wreszcie Axla w pełni akcji, bez jego pożyczonego od Dave'a Grohla tronu.

Złapany za kulisami Duff McKagan nie krył podniecenia, gdy spytano go o wrażenia.

"

Bardzo dobre. Włożyliśmy dużo pracy w zaplanowanie wszystkiego. Gramy najlepiej, jak potrafimy i wybieramy najlepszy repertuar, jaki możemy zaoferować. Jest naprawdę zajebiście. "

Zwrócono uwagę, że basista złożył również na scenie hołd zmarłemu Prince'owi, umieszczając na swoim instrumencie jego charakterystyczny symbol. Jednak największą atrakcją Not in This Lifetime jest z pewnością powrót Slasha, z którym Axl był skłócony od wielu lat. Jak wyznał gitarzysta, nie przewidywał, że wspólne występy po latach wypadną aż tak dobrze.

"

To jest ku*ewsko niesamowite. Zagraliśmy dopiero pierwszy wieczór, a jest całkiem naturalnie. To już nie to samo, co na naszych siedmiu poprzednich koncertach. Ale nawet się nad tym jeszcze poważniej nie zastanawiałem, po prostu wkraczam do akcji. "

Reportaż, w którym nie brakuje fragmentów profesjonalnych rejestracji występu Guns N' Roses z Duffem McKaganem i Slashem, obejrzycie poniżej. Warto zwrócić uwagę na formę wokalną Axla w „Live and Let Die”.

Więcej materiałów zza kulis oraz dłuższe fragmenty „It’s So Easy” i „Welcome To The Jungle” zobaczycie tutaj:

Wszystko wskazuje na to, że muzycy naprawdę dogadali się na nowo i odnaleźli na scenie w dawnym repertuarze. A przecież to dopiero początek tournée Not in This Lifetime, które potrwa aż do końca sierpnia. Guns N' Roses ma jeszcze z pewnością wiele niespodzianek dla swoich fanów - być może nawet dalsze występy z AC/DC z Axlem w podwójnej roli lidera? Trzymamy kciuki, by zespół jak najszybciej zawitał do Europy.

Jak oceniacie obecną formę Guns N' Roses?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Guns N Roses