29.11.2019 14:32

Slash opowiedział, jak to jest umrzeć z powodu narkotyków, a potem powrócić do życia

Gitarzysta był na przełomie lat 80. i 90. prawdopodobnie jedną z najbardziej imprezujących osób na całym świecie. Slash opowiedział o jednym ze swoich najpoważniejszych incydentów.

Slash
foto: Gonzales Photo/Terje Dokken/Photoshot/East News

Slash niedawno pojawił się w programie BBC Radio 5, w którym opowiedział o przerażającym doświadczeniu z lat 90. Mianowicie w trakcie największej popularności Guns N' Roses, gitarzysta przedawkował po zażyciu tzw. "speedballa". Dla niewtajemniczonych - jest to naprawdę mocne połączenie heroiny z kokainą, które potrafi powalić nawet największych zawodników. Dla Slasha zabawa z narkotykami skończyła się zawałem serca.

Slash opowiedział o wróceniu do życia po śmierci od narkotyków

Mężczyzna nie żył przez 8 minut. Na szczęście szybko go zreanimowano i muzyk kilkadziesiąt lat później wciąż jest wśród nas. Slash przyznał, że to jedno z najbardziej intensywnych doświadczeń w jego życiu:

"

Mam ogromne szczęście, że udało mi się to wszystko przeżyć i z tego wyszedłem cało. Naprawdę jestem wdzięczny, bo powinno się to skończyć zupełnie inaczej. Pamiętacie "Kasyno" z Sharon Stone? Przechodzi przez korytarz hotelu, nagle upada i umiera. Ja przeżyłem dokładnie to samo. "

Guns N' Roses
Guns N' Roses
Przeczytaj także Ile grupa Guns N' Roses zarobiła od momentu reaktywacji?

Artysta wspomniał wszystkie wydarzenia, które pamięta z nocy tego incydentu:

"

Pamiętam wszystko do tamtego momentu, a także wszystko po przebudzeniu. Pamiętam paramedyków i to, że wciąż byłem w hotelu. Tym samym, gdzie umarłem. 

Przypominam sobie utratę przytomności. Jest coś takiego, że gdy medycy budzą cię ze śmierci, to nagle dostajesz tak ogromną ilość energii, widzisz światła, słyszysz głosy, całe pandemonium. To uczucie nie do pomylenia. Kilka razy to poczułem i zawsze jest tak samo.  "

We wrześniu 2018 roku Slash wydał swój 4. solowy album "Living the Dream", na którym towarzyszyli mu Myles Kennedy i zespół The Conspirators.

Zobacz także: Slash robi przerwę od Guns N' Roses. Co jest tego powodem?

Tagi: Rock News Slash Guns N Roses