23.11.2015 12:15

Slash wyda płytę w 2016 roku

Fani już nie mogą się doczekać kolejnego krążka legendarnego gitarzysty. W specjalnym wywiadzie dla serwisu Antyradio.pl muzyk przyznał, że nowe wydawnictwo ujrzy światło dzienne już niebawem.

Slash wyda płytę w 2016 roku
foto: Romana Makówka, Antyradio.pl

Artysta nie zwalnia tempa. Jego współpraca z Mylesem Kennedym z Alter Bridge oraz The Conspirators owocuje licznymi koncertami oraz albumami, które cieszą się wielką popularnością.

W specjalnym wywiadzie dla serwisu Antyradio.pl Slash odpowiedział na pytania związane z jego twórczością, jak również z upodobaniami filmowymi. To, co jednak najbardziej interesuje wielbicieli muzyka, to kiedy możemy spodziewać się nowej płyty.

Alter Bridge bowiem ma zacząć nagrywać następcę krążka „Fortress” w styczniu 2016 roku, a następnie wybrać się w trasę koncertową. W związku z tym nasuwa się pytanie, kiedy Slash wejdzie do studia, by stworzyć kolejny album wraz z Kennedym.

Muzyk zdradził dla Antyradio.pl, że nastąpi to już niedługo:

"

Wejdziemy do studia jakoś wiosną. Album powinien się ukazać w 2016 roku. Dokładnie nie wiem kiedy, nastąpi to najprawdopodobniej latem albo jesienią. "

- - : - - / - - : - -

Ostatni solowy krążek „World On Fire” ukazał się w 2014 roku i spotkał się z dobrym przyjęciem zarówno fanów, jak i krytyków. Na razie nie znane są jakiekolwiek szczegóły dotyczące nowego wydawnictwa. Tymczasem muzyka będziemy mogli podziwiać w niemym filmie „Gutterdämmerung”.

Ostatnio na nowo zaczęły krążyć plotki o powrocie Guns N’ Roses, co miałoby stać się już w 2016 roku. Gitarzysta pogodził się z Axlem Rose’em i według doniesień dojdzie do reaktywacji kapeli, co ma teoretycznie wydarzyć się na dniach. Również przyjaciółka żony Duffa McKagana zdradziła, że zespół zacznie wspólnie koncertować. Jeszcze w maju Slash stwierdził, że powrót Guns N' Roses byłby „niezłą zabawą”, jednak żadne konkrety dotychczas nie padły z ust muzyka.

Wyczekujecie nowego albumu Slasha?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Slash