26.09.2018 12:30

Kukiełkowy Slash w klipie do singla „Driving Rain”

Gitarzysta Guns N' Roses pokazał teledysk z przymrużeniem oka. Jak wygląda klip do nowego singla Slasha?

Slash z klipem do
foto: kadr z wideo

Album Slasha z Myles Kennedy i The Conspirators, „Living The Dream” pojawił się na rynku 21 września 2018. Na płycie znalazły się już wcześniej ujawnione kawałki m.in. „Driving Rain” oraz „Mind Your Manners”. 

Slash z kukiełkowym klipem do „Driving Rain”

Slash w końcu pokazał teledysk do pierwszego singla „Driving Rain”, który promuje nowe wydawnictwo. Specjaliści ze Stoopid Buddy Stoodios stworzyli animowaną ilustrację z wykorzystaniem kukiełek. Slash tak opowiedział o tej współpracy:

"

Pomysł na taki klip powstał ze względu na dość mroczny charakter piosenki. To zainspirowało twórców do stworzenia filmu akcji. Jednak nie było to wystarczająco zabawne, więc zaproponowałem coś bardziej z przymrużeniem oka. Wszyscy jesteśmy wielkimi fanami produkcji studia Stoopid Buddy, a oni wykonali wspaniałą pracę. Uwielbiamy ten klip. Dla waszej informacji – żadna kukiełka nie ucierpiała podczas jego kręcenia. "

Zobaczcie zatem, jak prezentuje się ten teledysk:

„Driving Rain” jest obecnie w Top 10 na amerykańskiej liście Rock Radio, na miejscu dziewiątym. Główny riff do piosenki Slash wymyślił już dawno temu:

"

Pamiętam dokładnie, że próbowaliśmy ten riff po raz pierwszy z chłopakami z zespołu podczas trasy promującej album „World On Fire” w hali w New Hampshire. To fajny gitarowy fragment, na którym zaczęliśmy budować resztę utworu na dalszej części trasy. Skończyliśmy w tym roku, a Myles wymyślił wspaniałą melodię wokalu. "

Slash w Polsce w 2019

W ramach europejskiego tournée 12 lutego 2019 roku Slash z Myles Kennedy i The Conspirators wystąpią w łódzkiej Atlas Arenie. Sprawdźcie, gdzie możecie kupić bilety na koncert Slasha.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Slash