02.03.2016 12:43

Slash zagrał utwór Dio na koncercie charytatywnym

Gitarzysta uświetnił swoją osobą imprezę, podczas której zbierano fundusze na dobry cel. Zobaczcie, jak muzyk sprawdził się w repertuarze amerykańskiej formacji.

Slash zagrał utwór Dio na koncercie charytatywnym
foto: kadr z wideo

Rock For Recovery walczy z uzależnieniami, chorobami psychicznymi i bezdomnością. Organizacja postanowiła pomóc również wokaliście Williemu Basse'owi, który jest chory na raka.

W ramach koncertu w Tarzana w stanie Kalifornia, podczas którego zbierano pieniądze na rzecz artysty, na scenie pojawiło się wielu muzyków, by wspomóc chorego kolegę. Tego wieczoru zagrali tacy artyści jak Rhino Bucket, Stonebreed, Mitch Perry czy Michael Olivieri. Choć w planach było pojawienie się również Stevena Adlera, ostatecznie nie zagrał na tym koncercie.

Największy aplauz widowni zdobyli Slash oraz Vinny Appice. Muzycy wykonali numer z repertuaru Dio zatytułowany Rainbow In The Dark”.

Posłuchajcie, jak tego wieczoru zaprezentował się Slash:

Wykonanie przez muzyków repertuaru Dio raczej nie jest przypadkiem, bowiem Vinny Appice wraz z niedawno zmarłym basistą Jimmym Bainem i gitarzystą Vivianem Campbellem stanowili oryginalny skład tego zespołu. W 2012 roku ponownie połączyli siły, by wraz z Andrew Freemanem stworzyć Last In Line. Jego debiutancka płyta Heavy Crown pojawiła się 19 lutego 2016 roku.

Obejrzyjcie plakat promujący to wydarzenie, które było pierwszym koncertem z cyklu występów na rzecz Basse'a:

foto: materiały prasowe

Willie Basse za pośrednictwem Twittera napisał, że koncert ze Slashem był sukcesem i już niedługo rozpoczyna leczenie:

Polscy fani twórczości Ronniego Jamesa Dio będą mogli posłuchać jego repertuaru w wykonaniu rodzimych twórców za sprawą memoriału, w trakcie którego zostanie zaprezentowany przekrojowy materiał z całej kariery Dio.

Natomiast jeśli chodzi o Slasha, to o muzyku ostatnio jest głośno ze względu na reaktywację Guns N' Roses, który zagra w kwietniu 2016 roku w Las Vegas, Meksyku i na festiwalu Coachella. Na scenie pojawią się na pewno Axl, Slash i Duff McKagan.

Plotki głoszą, że kapela nagrywa nowy materiał. Czas pokaże, czy tak jest rzeczywiście. Tymczasem wiadomo, że Slash wraz z Mylesem Kennedym i The Conspirators wejdzie do studia w 2016, by nagrać album, który pojawi się w 2017 roku.

Jak oceniacie Slasha w repertuaru Dio?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Slash Dio