06.02.2017 21:54

Slaves i Prong na Przystanku Woodstock 2017

Organizatorzy ujawnili nazwy kolejnych zespołów, które pojawią się na scenie w sierpniu 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą. Do wybranych wcześniej grup dołączyły kolejne dwie kapele.

Slaves i Prong na Przystanku Woodstock 2017
foto: Szymon Aksienionek/REPORTER/East News

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Slaves

To brytyjski zespół założony w 2012 roku w hrabstwie Kent, który gra surowego punk rocka z ostrymi, garażowymi riffami. Grupę tworzą perkusista i wokalista Isaac Holman oraz gitarzysta i wokalista Laurie Vincent.

Zespół został m.in. nagrodzony przez magazyny Kerrang! oraz NME, a jego debiutancki krążek „Are You Satisfied?”, wydany w maju 2015 toku otrzymał nominację donagrody Mercury. Po wydaniu drugiego albumu Slaves zatytułowanego „Take Control” i występach na festiwalach w Reading i Leeds, Slaves postanowił sprawdzić swoje siły także na zagranicznych scenach.

Prong

Prong to amerykański zespół, który powstał w 1986 roku w Nowym Jorku. Muzycy łączą ze sobą różne gatunki muzyczne, jednak wszystkie spod znaku ciężkiego uderzenia - thrash metal, industrial metal, crossover metal i hardcore. Skład grupy zmieniał się przez lata, a obecnie tworzą ją gitarzysta Tommy Victor, basista i wokalista Jason Christopher oraz perkusista Art Cruz. 

Na swoim koncie grupa ma 11 albumów studyjnych, z których ostatni, „X (No Absolutes)” ukazał się w 2016 roku, 1 album z muzyką live, 4 EP-ki, 1 koncertowe DVD oraz album z remixami.

Zamierzacie pojawić się pod sceną Przystanku Woodstock 2017?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival