30.03.2015 14:26

Slayer: Na najnowszej płycie usłyszymy Hannemana

Tom Araya potwierdził, że na najnowszy krążek Slayera trafi niewydany dotąd utwór zmarłego w 2013 roku gitarzysty.

Slayer: Na najnowszej płycie usłyszymy Hannemana
foto: Imago Stock & People / East News

Następczyni płyty „World Painted Blood” z 2009 roku miała być pierwszym krążkiem Slayera nagranym bez Jeffa Hannemana. Jak się okazuje, nie do końca tak będzie… Tom Araya zdradza magazynowi „Revoler”:

"

Praca nad tą płytą rozpoczęła się trzy lata temu, gdy Jeff wciąż był częścią Slayera. Ścieżka była ukończona, poza wokalem. Jesteśmy szczęśliwi, że mamy coś, w czym uczestniczył. "

Kerry King wyjaśnia, dlaczego chcą zamieścić ten utwór na nowym albumie.

"

Będę to powtarzał – nie chcę go wypuszczać dlatego, że Jeff go napisał, tylko dlatego, że jest niesamowity. Chcemy wypuścić coś, z czego byłby dumny. "

Wokalista opowiada, że wcale nie było łatwo podjąć taką decyzję i zacząć nagrywać.

"

Odkąd Jeff odszedł, wszystko jest dziwne – bo nigdy go już tu nie będzie, rozumiecie? Odkąd tworzymy bez niego, dziwnie się czujemy. Mam wrażenie, że jest częścią tego, mimo że nie było go z nami fizycznie. "

Cały ciężar tworzenia spadł na Kerry’ego Kinga. Gary Holt, muzyk zespołu Exodus, który od kilku lat na gitarze wspomaga zespół nie miał dużo do powiedzenia przy pisaniu utworów, Tom Araya – pomimo to – chwali go.

"

Gary zostawił swój ślad na kilku utworach. Rozwalił sobie nadgarstek – no dobrze, nie rozwalił, ale boleśnie nadwyrężył. (...) Dał z siebie wszystko, zaangażował się. "

Nowa płyta z utworem autorstwa zmarłego dwa lata temu Hannemana powinna pojawić się jeszcze w 2015 roku. Muzycy są obecnie na etapie miksowania i masteringu. Nie mają jeszcze ani tytułu albumu, ani tytułów utworów. Potem muszą ułożyć je w kolejności i stworzyć okładkę. Nagrali 13 kawałków, początkowo planowali wydać 10 z nich, ale jeśli będziemy mieć szczęście, usłyszymy wszystkie.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Slayer Tom Araya Jeff Hanneman