28.03.2019 13:29

Slayer będzie promować satanizm na koncercie w Polsce? Tak twierdzi gliwicki radny

Koncert Slayera w Gliwicach nie wszystkim jest na rękę. Niektórzy uważają, że miasto nie powinno promować takich kontrowersyjnych zespołów.

Slayer
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

W ramach pożegnalnej trasy koncertowej Slayer wystąpi 4 czerwca 2019 w Arenie Gliwice. Zespół budzi wiele kontrowersji i niejednokrotnie był oskarżany o satanizm, chociaż Tom Araya jest katolikiem. Pewien pastor nawet przyjrzał się tekstom Slayera stwierdzając, że muzycy mają rację twierdząc, iż Bóg potrafi nienawidzić. Mimo takich argumentów nadal niektórym osobom nie podoba się fakt, że Slayer gra tak ostrą i kontrowersyjną muzykę. Takie właśnie głosy pojawiły się w Gliwicach, gdzie niedługo wystąpi grupa.

Slayer będzie promować satanizm na koncercie w Polsce? Tak twierdzi gliwicki radny

27 marca 2019 odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu w urzędzie w Gliwicach. Jak podaje portal 24gliwice.pl rady PiS Gabriel Bodzioch wyznał, że wiele niezadowolonych osób zgłosiło się do niego w sprawie nadchodzącego koncertu Slayera, który jest postrzegany jako grupa propagująca satanizm. Radny wyznał, że nie rozumie, dlaczego miasto ma być kojarzone z promowaniem takich zespołów.

>> TUTAJ KUPISZ BILET NA KONCERT SLAYERA << 

Portal 24 gliwice.pl napisał również o głosach podczas komisji, jakoby podczas metalowych koncertów dochodziło do palenia Biblii, jak również stosunku z krzyżem, co ma świadczyć o obrazoburczym charakterze takich występach. Zapewne takie przykłady odnosiły się m.in. do sytuacji z 2007 roku, gdy na koncercie Behemotha w Gdyni Nergal podarł Biblię.

Kiss
Kiss
Przeczytaj także Kiss propaguje nazistowskie symbole? Plakaty promujące polski koncert nie spodobały się mieszkańcom

Serwis Antyradio.pl próbuje się skontaktować z radnym Gabriela Bodziocha i gdy tylko otrzymamy odpowiedź, podzielimy się z nią z naszymi czytelnikami.

Kontrowersje wokół występów metalowych zespołów

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, gdy koncerty metalowych grup w Polsce spotykają się z niezadowoleniem w różnych kręgach. Organizatorzy metalowego Festiwalu Uwolnić Muzykę spotkali się z próbą ocenzurowania wydarzenia ze strony władz miasta.

Behemoth
Behemoth
Przeczytaj także Nergal oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Organizacja Ordo Iuris zawiadomiła prokuraturę

Z powodu nacisków polityków odwołano koncert grupy Marduk w Rzeszowie, natomiast rockowy zespół Cree nie mógł zagrać w Raniżowie, bo radni gminy nie chcą, by w ich miejscowości występowały rockowe zespoły. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Slayer