11.07.2016 10:51

Slayer podziękował Polakom za złotą płytę

Kalifornijscy thrashmetalowcy doznali na Jarocin Festiwal 2016 szczególnego wyróżnienia. Zobaczcie jak Slayer podziękował polskim fanom za wsparcie.

Slayer podziękował Polakom za złotą płytę
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Mówi się, że płyty się już w ogóle nie sprzedają. Cięższe brzmienie ma się źle, a thrash metal to już w ogóle nisza, która mało kogo dzisiaj obchodzi. Wbrew tym obiegowym opiniom Megadeth osiągnął krążkiem „Dystopia” największy sukces od 24 lat, a i Anthrax miał się czym pochwalić w kwestii wyników sprzedaży „For All Kings”. Także „Repentless” Slayera został należycie doceniony - jak się okazuje również w Polsce.

Jak już mogliście się przekonać z galerii naszych zdjęć z Jarocin Festiwal 2016, ostatni krążek Toma Arayi i spółki uzyskał w naszym kraju status złotej płyty, co jest obecnie równoznaczne z osiągnięciem sprzedaży na poziomie 10 tysięcy egzemplarzy. Dla niektórych to niewiele, ale biorąc pod uwagę jak dziś wygląda świat nośników fizycznych, nadal jest się czym szczycić.

Na pewno ucieszył się sam Slayer, który nie omieszkał pochwalić się dobrą nowiną na swoim Instagramie:

Zespół wykorzystał okazję, by podziękować wszystkim swoim polskim fanom. Ci odwdzięczyli się zespołowi, dosłownie zalewając zdjęcia falą komentarzy z rodzimym zawołaniem „Slayer, ku*wa” w polskiej bądź angielskiej wersji językowej. Grupa się naprawdę postarała - sam Tom Araya robił co mógł, by podziękować jarocińskiej publiczności w jej ojczystym narzeczu.

Polska tym samym dołączyła do szeregu krajów, które mimo wszystko zachwyciły się pierwszym krążkiem Slayera zarejestrowanym bez Jeffa Hannemana w składzie. Album doskonale radził sobie m.in. na liście sprzedaży Billboardu, debiutując na niej na najwyższym miejscu w historii. Płyta podbiła również notowania w Niemczech.

Krążek promowało aż pięć singli, co z pewnością pozostaje nie bez znaczenia dla jego sukcesów. Zespół nakręcił efektowne teledyski do tytułowego „Repentless” oraz „You Against You”. W tym pierwszym pojawił się nawet znany choćby z filmu „Maczeta” Danny Trejo.

Dorzuciliście swoje trzy grosze do złotej płyty Slayera?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Slayer