Slayer pokazał okładkę „Repentless”

Robert Skowronski
17.06.2015 08:07
Slayer pokazał okładkę „Repentless” Fot. Robert Pasbani

Sprofanowane wizerunki świętych, piekielne ognie, demoniczne symbole - właśnie takiej grafiki nowej płyty można było się spodziewać po zespole. Wszystko jest na swoim miejscu, jednak niektórzy fani już proponują alternatywne wersje...

11. studyjny album Slayera ukaże się pod nazwą „Repentless” 11 września 2015 roku. Informacje o nim są nam dozowane. Poznaliśmy utwór „When the Stillness Comes”, wiemy także, że płyta zawierać będzie utwór skomponowany przez zmarłego gitarzystę grupy Jeffa Hannemana, a krążek będzie również dostępny w limitowanej edycji w metalowym boxie.

Slayer od zawsze stawiał na szokujące i ocierające się o kontrowersję okładki wydawnictw. Zawsze na nich ciemność i zło szły ze sobą w parze, po drodze mijając plugastwa i wszelkie bestialstwa. Nową, choć w pełni trzymającą się tradycji Slayera, stworzył brazylijski artysta Marcelo Vasco przy współpracy z Tomem Arayą i Kerrym Kingiem. Oto efekt ich pracy:

slayer

O wybraniu Vasco, jako osoby odpowiedzialnej za grafikę, mówił wokalista grupy:

Mieliśmy już kilka pomysłów od różnych osób i uznaliśmy, że ten od Marcelo jest najlepszy. Przedstawiliśmy jeszcze parę własnych sugestii, a efektem tego wszystkiego jest świetna okładka.

Tytułowy utwór z płyty zespół udostępni do odsłuchu już 19 czerwca 2015 roku. Kerry King określa kompozycję jako jego hołd dla zmarłego Jeffa Hannemana, dawnego gitarzysty grupy. Dźwięków kawałka jeszcze nie znamy, ale słowa tekstu już tak:

slayerrepentlesslyrics

Fani wyczekują nowej płyty, a niektórzy, żeby umilić sobie ten czas tworzą alternatywne wersje okładki. Bo skoro Cecila Gimenez z hiszpańskiego miasteczka Borja, postanowiła „uratować” namalowane na jednej ze ścian lokalnego kościoła ponad stuletnie malowidło przedstawiające Chrystusa, to czemu ktoś inny nie mógłby zrobić tego samego z tym z okładki „Repentless?

Zestawienie ze sobą dwóch różnych, a jednak bardzo podobnych, przedstawień Jezusa, jest bardzo trafne:

Co sądzicie o grafice z nowej płyty Slayera?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.