23.05.2018 11:00

Slayer pozywa firmy sprzedające nielegalne gadżety

Często widzi się podejrzane stoiska przed stadionami czy klubami, gdzie sprzedawane są nieoryginalne gadżety. Slayer chce z tym coś zrobić.

Tom Araya z grupy Slayer
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Im jesteś bardziej popularny, tym więcej znajdzie się osób, które chcą na tobie zarobić. Slayer jednak postanowił coś z tym zrobić i walczyć z producentami, którzy sprzedają nielegalne gadżety z logo kapeli i tym samym naruszają znak towarowy. A dokładniej Global Merchandising Services, firma posiadająca prawa do sprzedaży legalnych gadżetów Slayera, która wniosła sprawę do sądu.

Jak podaje Northern California Record, firma ta chce raz na zawsze rozwiązać problem ze szmuglerami sprzedającymi nielegalne produkty w pobliżu miejsc, gdzie akurat gra koncert Slayer. Do takich sytuacji dochodzi zarówno przed, jak i po występach. Legalny merch dostępny jest tylko na terenie koncertu. W konsekwencji do tej pory firmy nielegalnie sprzedały gadżety warte ponad 25 milionów dolarów.

Slayer pozywa firmy sprzedające nielegalne gadżety

Pozew trafił do sądu w Kalifornii przed rozpoczęciem pożegnalnej trasy 10 maja 2018 w San Diego. Nie wiadomo ile czasu zajmie rozwiązywanie tej sprawy, jak również czy wyrok sądu będzie miał wpływ na sytuację w innych stanach USA. 

Jednak nie jest to pierwsza taka sprawa w świecie metalu. Również Iron Maiden postanowił w styczniu 2018 roku zrobić porządek z internetowymi oszustami, którzy bezprawnie naruszają znak towarowy. Grupa uważa, że nielegalnie sprzedawane przedmioty nawiązujące do Iron Maiden niszczą reputację zespołu. 

Slayer w Polsce 2018 - bilety

Slayer postanowił zakończyć karierę i ogłosił pożegnalną trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. 27 listopada 2018 wielbiciele zespołu zobaczą swoich idoli w łódzkiej Atlas Arenie. Na jednej scenie, oprócz thrashmetalowej legendy, pojawią się Lamb of God, Anthrax i Obituary. Bilety na koncert Slayera kupicie od 149 złotych na ebilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Slayer