17.04.2015 13:10

Slayer ujawnił fragment nowej płyty

W sieci pojawił się utwór „When the Stillness Comes” z następcy albumu „World Painted Blood” z 2009 roku. Sprawdźcie, w jakiej formie jest Slayer!

Slayer ujawnił fragment nowej płyty
Kerry King podczas trasy po Europie 2014, foto: Reporter / East News

Nowa płyta Slayera jest już gotowa! Zespół podzielił się właśnie pierwszym utworem, który się na niej znajdzie. Gitarzysta Kerry King zdradza, jak powstał.

"

Byliśmy w trasie po Europie i jechaliśmy trzy godziny jakimś pieprzonym małym vanem, siedziałem załamany na tylnym siedzeniu, nic mnie nie interesowało. Zacząłem spisywać nienawistne myśli. Utwór opowiada o kolesiu, który budzi się na miejscu zbrodni i zdaje sobie sprawę, że to on wszystkich zabił. Jest naprawdę cool. "

„When the Stillness Comes” ukaże się na 7-calowej, malowanej płycie winylowej 18 kwietnia 2015 roku z okazji Record Store Day. Na drugiej stronie krążka znajdzie się zarejestrowany podczas festiwalu Wacken Open Air w 2014 roku utwór „Black Magic” z debiutu „Show No Mercy”. Płyt będzie tylko 5 tysięcy.

Zbliżający się wielkimi krokami nowy album Slayera będzie pierwszym nagranym bez zmarłego w 2013 roku Jeffa Hannemana (lecz znajdzie się na nim jedna jego kompozycja). Zamiast niego na gitarze gra obecnie Gary Holt z zespołu Exodus. Od poprzedniego wydawnictwa nastąpiła jeszcze jedna zmiana w składzie zespołu: Dave’a Lombardo na perkusji zastąpił Paul Bostaph. Mimo to Kerry King nie czuje tremy przed premierą.

"

Wiem, że znajdą się ludzie z negatywnym nastawieniem. Wiem, że istnieją ludzie, którzy chcą, byśmy ponieśli porażkę, bo tyle rzeczy zmieniło się w ciągu ostatnich sześciu lat. Jestem na to przygotowany, bo wiem, że ludzie stają się upośledzeni, kiedy włączają Internet. Ogólnie jednak stworzyliśmy dobry produkt. Jestem z niego dumny. "

Nowe wydawnictwo Slayera ukaże się pod koniec lata lub jesienią 2015 roku. Nie znamy jeszcze jego tytułu.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Slayer Kerry King