Slayer w teledysku z więzienia

Robert Skowronski
11.09.2015 16:28
Slayer w teledysku z więzienia Fot. kadr z wideo

Wraz z premierą płyty „Repentless”, Slayer udostępnił jednocześnie klip do utworu tytułowego, w którym wystąpił m.in. aktor Danny Trejo. Zobaczcie jak filmowy Maczeta zarzyna kolejnych strażników podczas swojej ucieczki z więzienia.  

Jest to alternatywna wersja wcześniejszego teledysku Slayera do tego samego numeru. Poprzednio była to zbitka ujęć z koncertu grupy i pracy w studiu. Tym razem stajemy się świadkami rewolucji w więzieniu, podczas której osadzeni uciekają z cel i brutalnie rozprawiają się z funkcjonariuszami. Idealna wizualizacja tego, jak brzmi sam numer. Zobaczcie sami:

Teledysk był kręcony w byłym więzieniu dla kobiet w Los Angeles, które działało do 1997 roku. Od tego czasu niszczeje i okazjonalnie jest wykorzystywane jako plan zdjęciowy, m.in. dla seriali „CSI”, „Gotowe na wszystko” oraz filmu „Reno 911!: Miami”. Twórcą obrazka jest BJ McDonnell, który mówi, że inspiracją dla niego stanowiły filmy z gatunku kina grozy.

Tom Araya tak opisuje powstałe dzieło:

Opowiadamy historię, którą już często poruszaliśmy - o społeczeństwie, o tym jak ludzie traktują siebie nawzajem. Teledysk jest dosyć brutalny, ale i trochę głupkowaty - o to właśnie chodziło.

Równie pochlebny wobec pracy BJ McDonnella jest Kerry King, który uważa, że nigdy nie był tak zadowolony z żadnego wcześniejszego teledysku Slayera jak właśnie z tego.

Jeżeli i Wam się podobało, to być może zechcecie poznać kulisy powstawania klipu do „Repentless”. O ile nie sprawiliście sobie jeszcze nowego krążka Slayera, czy to w podstawowym wydaniu, czy w metalowym boksie albo w wersji z koncertem na Blu-ray, to możecie sprawdzić kilka udostępnionych przez grupę utwór z płyty. Czekają na Was: „Cast The First Stone”, „You Against You” czy „When the Stillness Comes”.

Jak Wam się podoba teledysk do „Repentless”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.