11.09.2015 16:28

Slayer w teledysku z więzienia

Wraz z premierą płyty „Repentless”, Slayer udostępnił jednocześnie klip do utworu tytułowego, w którym wystąpił m.in. aktor Danny Trejo. Zobaczcie jak filmowy Maczeta zarzyna kolejnych strażników podczas swojej ucieczki z więzienia.  

Slayer w teledysku z więzienia
foto: kadr z wideo

Jest to alternatywna wersja wcześniejszego teledysku Slayera do tego samego numeru. Poprzednio była to zbitka ujęć z koncertu grupy i pracy w studiu. Tym razem stajemy się świadkami rewolucji w więzieniu, podczas której osadzeni uciekają z cel i brutalnie rozprawiają się z funkcjonariuszami. Idealna wizualizacja tego, jak brzmi sam numer. Zobaczcie sami:

Teledysk był kręcony w byłym więzieniu dla kobiet w Los Angeles, które działało do 1997 roku. Od tego czasu niszczeje i okazjonalnie jest wykorzystywane jako plan zdjęciowy, m.in. dla seriali „CSI”, „Gotowe na wszystko” oraz filmu „Reno 911!: Miami”. Twórcą obrazka jest BJ McDonnell, który mówi, że inspiracją dla niego stanowiły filmy z gatunku kina grozy.

Tom Araya tak opisuje powstałe dzieło:

"

Opowiadamy historię, którą już często poruszaliśmy - o społeczeństwie, o tym jak ludzie traktują siebie nawzajem. Teledysk jest dosyć brutalny, ale i trochę głupkowaty - o to właśnie chodziło. "

Równie pochlebny wobec pracy BJ McDonnella jest Kerry King, który uważa, że nigdy nie był tak zadowolony z żadnego wcześniejszego teledysku Slayera jak właśnie z tego.

Jeżeli i Wam się podobało, to być może zechcecie poznać kulisy powstawania klipu do „Repentless”. O ile nie sprawiliście sobie jeszcze nowego krążka Slayera, czy to w podstawowym wydaniu, czy w metalowym boksie albo w wersji z koncertem na Blu-ray, to możecie sprawdzić kilka udostępnionych przez grupę utwór z płyty. Czekają na Was: „Cast The First Stone”, „You Against You” czy „When the Stillness Comes”.

Jak Wam się podoba teledysk do „Repentless”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Slayer