17.08.2017 13:23

Slayer zagrał „Rock And Roll” Led Zeppelin na próbie

Każdy zespół, nawet ten największy, lubi czasem pograć ulubione cudze kawałki. Sprawdźcie, jak Tom Araya wypadł w roli Roberta Planta.

Slayer zagrał „Rock And Roll” Led Zeppelin na próbie
foto: EAST NEWS, Romana Makówka/Antyradio.pl

Nic nie daje tyle frajdy muzykom rockowym, co granie ukochanych staroci, w których na pamięć znają każdy dźwięk. Od coverów zaczynają z reguły początkujące zespoły, które nie mają jeszcze własnych kompozycji. Wykonywanie znanych kawałków to najlepszy sposób na zgranie grupy. Ale nawet wykonawcy z długim stażem i bogatym własnym dorobkiem uwielbiają sięgać po cudzesy. Wszak już inżynier Mamoń z „Rejsu” wiedział, że najbardziej lubimy te piosenki, które już znamy.

Dla gwiazd rocka granie coverów to możliwość pobawienia się muzyką, jamowania z kolegami na pełnym luzie. Dlatego to właśnie cudze numery najchętniej wybierają, kiedy przeprowadzają próby dźwięku przed koncertem. Nie inaczej jest w przypadku Slayera. Okazuje się, że thrashmetalowcy na próbach lubią sięgać do klasyki ciężkiego grania. Zobaczcie, jak brzmi ich wersja „Rock And Roll” Led Zeppelin z albumu „Led Zeppelin IV” z 1971:

Niedawno do sieci trafił też kilkunastominutowy zapis innej próby Toma Arayi i spółki, również wypełnionej coverami, m.in. ZZ Top:

Naszym zdaniem Slayer wypadł w repertuarze Zeppelina na tyle dobrze, że powinien włączyć utwór do regularnej setlisty. Muzyka twórców „Reign In Blood” również jest bardzo często brana na warsztat przez innych artystów. Ich utwory wykonywali m.in. Stone Sour i Body Count.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Slayer Led Zeppelin