13.10.2014 10:45

Slipknot i Stone Sour to jedno i to samo?

Frontman obu kapel, Corey Taylor, żali się na fanów, że nie myślą samodzielnie i wrzucają te zespoły do jednego worka. Posłuchajcie 2 ostatnich singli i sami wydajcie osąd.

Slipknot i Stone Sour to jedno i to samo?
foto: bill, CC BY 2.0

Ludzie podążają za tłumem i nie stać ich na samodzielne muzyczne sądy. Dlatego często Slipknot i Stone Sour zlewają im się w jedno. Corey Taylor szuka przyczyn mylenia ze sobą tych – jego zdaniem – charakterystycznych zespołów:

"

Sądzę, że przyczyna tkwi w moim głosie. Wiele osób myśli, że kiedy śpiewam mocno w Stone Sour, próbuję brzmieć jak w Slipknocie. I vice versa – kiedy śpiewam bardziej melodycznie ze Slipknotem, to próbuję być bardziej jak w Stone Sour. "

Skłania go to do wniosku, że ludzie tak naprawdę nie słuchają muzyki i wrzucają wszystko do jednego worka.

"

Kiedy przeczytają, że ktoś powiedział „śpiewa melodycznie, więc to musi być Stone Sour”, podchwytują to, bo łatwiej iść za tłumem niż myśleć inaczej. "

Taylor zachęca swoich fanów, by nie podążali utartą ścieżką. W ramach ćwiczeń z myślenia postanowiliśmy dać Wam do porównania ostatnie single obu grup.

Slipknot wypuścił właśnie 3. utwór z nadchodzącego albumu „.5: The Gray Chapter” (premiera 21 października 2014 roku) – „Custer”:

Drugi zespół nową płytę planuje wydać w przyszłym roku. Będzie to pierwszy album nagrany bez gitarzysty Jima Roota, który opuścił Stone Sour, by całkowicie poświęcić się muzykowaniu w Slipknocie.

Tymczasem do porównania proponujemy piosenkę „The Uncanny Valley” z ostatniego jak dotychczas studyjnego albumu „House of Gold & Bones – Part 2”:

I jak? To samo?

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Slipknot Corey Taylor Stone Sour