Slipknot nowym Black Sabbath?

Robert Skowronski
09.10.2015 11:03
Slipknot nowym Black Sabbath? Fot. Kobaru/ Antyradio.pl

Naturalną rzeczą jest, że giganci rocka i metalu się starzeją i ostatecznie schodzą ze sceny. Kto ich zastąpi? Czy jednym z tych zespołów będzie Slipknot?

Zamaskowani muzycy przyciągają na swoje koncerty całe rzesze fanów, a ich płyty rozchodzą się na całym świecie w ogromnej liczbie egzemplarzy. Slipknot zdążył się już na stałe zapisać w historii muzyki. Corey Taylor został spytany czy uważa, że jego grupa jest w stanie stać się kolejnym Deep Purple lub Black Sabbath.

Być może. Dopóki są z nami fani to wszystko leży w naszych rękach. To właśnie oni wynieśli nas do tego miejsca, w którym jesteśmy i jest to piękne. Staramy się okazać szacunek zespołom, które były przed nami i tym, które przyjdą po nas. Jeżeli możemy być zespołem, który wyznacza nowy kierunek, to czemu nie? Czemu nie my?

Wokalista opowiedział również o niedawnym koncercie Slipknota, który uważa za wyjątkowy:

Niedawno po raz pierwszy graliśmy na Rock In Rio i było fantastycznie, pięknie, emocjonalnie, było to wszystkim czego chcieliśmy od tego wydarzenia. To prawdopodobnie jeden z naszych najlepszych koncertów w całej karierze. Każdy o tym mówił przez kilka kolejnych dni. Dla nas to oczywiście coś do czego aspirowaliśmy.

Posłuchajcie co jeszcze Corey Taylor powiedział podczas wywiadu:

Muzyk został poproszony o porównanie tego jak mu się grało z Paulem Grayem na basie i Joeyem Jordisonem za perkusją, a jak z nowymi członkami grupy - Alessandrem „Vmanem” Venturellą oraz Jayem Weinbergiem. Corey uważa, że nie można ze sobą porównywać tych ludzi, bo to zupełnie inne osobowości:

Dla mnie było to szukanie nowego groove'u, nie próba kopiowania wcześniejszego klimatu. To był kompromis, kiedy jest się w zespole trzeba iść na wiele kompromisów. Należy znaleźć złoty środek, tak żeby każdy robił to co do niego należy i czuł się z tym dobrze. Patrzę na to jako na nową fazę, którą staram się cieszyć. Nie porównuję.

Po koncercie Slipknota na Impact Festival czekamy aż będziemy mogli się ponownie przekonać o tym, o czym mówi Corey Taylor podczas występu grupy w Trójmieście.

Myślicie, że Slipknot może być nowym Black Sabbath albo Deep Purple?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.