09.10.2015 11:03

Slipknot nowym Black Sabbath?

Naturalną rzeczą jest, że giganci rocka i metalu się starzeją i ostatecznie schodzą ze sceny. Kto ich zastąpi? Czy jednym z tych zespołów będzie Slipknot?

Slipknot nowym Black Sabbath?
foto: Kobaru/ Antyradio.pl

Zamaskowani muzycy przyciągają na swoje koncerty całe rzesze fanów, a ich płyty rozchodzą się na całym świecie w ogromnej liczbie egzemplarzy. Slipknot zdążył się już na stałe zapisać w historii muzyki. Corey Taylor został spytany czy uważa, że jego grupa jest w stanie stać się kolejnym Deep Purple lub Black Sabbath.

"

Być może. Dopóki są z nami fani to wszystko leży w naszych rękach. To właśnie oni wynieśli nas do tego miejsca, w którym jesteśmy i jest to piękne. Staramy się okazać szacunek zespołom, które były przed nami i tym, które przyjdą po nas. Jeżeli możemy być zespołem, który wyznacza nowy kierunek, to czemu nie? Czemu nie my? "

Wokalista opowiedział również o niedawnym koncercie Slipknota, który uważa za wyjątkowy:

"

Niedawno po raz pierwszy graliśmy na Rock In Rio i było fantastycznie, pięknie, emocjonalnie, było to wszystkim czego chcieliśmy od tego wydarzenia. To prawdopodobnie jeden z naszych najlepszych koncertów w całej karierze. Każdy o tym mówił przez kilka kolejnych dni. Dla nas to oczywiście coś do czego aspirowaliśmy. "

Posłuchajcie co jeszcze Corey Taylor powiedział podczas wywiadu:

Muzyk został poproszony o porównanie tego jak mu się grało z Paulem Grayem na basie i Joeyem Jordisonem za perkusją, a jak z nowymi członkami grupy - Alessandrem „Vmanem” Venturellą oraz Jayem Weinbergiem. Corey uważa, że nie można ze sobą porównywać tych ludzi, bo to zupełnie inne osobowości:

"

Dla mnie było to szukanie nowego groove'u, nie próba kopiowania wcześniejszego klimatu. To był kompromis, kiedy jest się w zespole trzeba iść na wiele kompromisów. Należy znaleźć złoty środek, tak żeby każdy robił to co do niego należy i czuł się z tym dobrze. Patrzę na to jako na nową fazę, którą staram się cieszyć. Nie porównuję. "

Po koncercie Slipknota na Impact Festival czekamy aż będziemy mogli się ponownie przekonać o tym, o czym mówi Corey Taylor podczas występu grupy w Trójmieście.

Myślicie, że Slipknot może być nowym Black Sabbath albo Deep Purple?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Slipknot