02.12.2019 17:17

Slipknot odwołał koncert na własnym festiwalu. Wściekli fani podpalili muzykom sprzęt [WIDEO]

Na tegorocznym Knotfest w Meksyku, główna gwiazda imprezy, Slipknot musiała odwołać swój występ. Fani się wściekli, na czym ucierpiał sprzęt Evanescence.

Slipknot
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Podczas festiwalu KnotFest 2019, organizatorzy i gwiazda imprezy - Slipknot byli zmuszeni odwołać swój występ na wydarzeniu. Barierki oddzielające publiczność od sceny uległy zniszczeniu, co uniemożliwiło dalsze granie. Ekipa techniczna próbowała naprawić szkody kilkukrotnie, niestety ze względu na bezpieczeństwo muzyków i publiki, koncerty odwołano.

Slipknot odwołał koncert na własnym festiwalu

Przed grupą Slipknot miała zagrać formacja Evanescence, która ustawiła już swój sprzęt na scenie. Niestety informacja o odwołanych występach sprawiła, że uczestnicy festiwalu się wściekli. Jak donosi Revolver, nastąpił chaos, a publika przedarła się na scenę i podpaliła zestaw perkusyjny muzyków.

Grupa Slipknot opublikowała oficjalne oświadczenie na temat wydarzenia:

"

Bezpieczeństwo - w szczególności bezpieczeństwo naszych fanów i innych zespołów - jest dla nas priorytetem. Bardzo przepraszamy za odwołanie występów, mamy nadzieję, że wszyscy zrozumiecie tę decyzję. Gdyby cokolwiek stało się komukolwiek, nie wybaczylibyśmy sobie tego. Gdybyśmy mogli naprawić barierkę, wyszlibyśmy na scenę. Mamy nadzieję, że nam wybaczycie, a my wkrótce będziemy mogli wynagrodzić tę sytuację naszym fanom. "

Slipknot
Slipknot
Przeczytaj także Slipknot pokazał alternatywną okładkę ".5: The Gray Chapter" z okazji 5-lecia płyty

Slipknot w Polsce w 2020 roku 

Grupa Slipknot zagrała ostatni koncert w Polsce w ramach festiwalu Mystic w 2019 roku w Krakowie. Muzycy wrócą do naszego kraju już 6 lutego 2020 roku. Zespół będzie wówczas promował swój najnowszy album "We Are Not Your Kind". Koncert odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. W roli gości specjalnych podczas imprezy usłyszymy formację Behemoth.

Zobacz też: Corey Taylor i Alicia Dove udostępnili zdjęcia ze ślubu. Fotografie robią wrażenie 

Tagi: Rock News Slipknot