10.02.2017 10:29

Slipknot zaczyna prace nad 6. albumem

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Clowna, grupa bierze się na poważnie za komponowanie nowych kawałków.

Slipknot zaczyna prace nad 6. albumem
foto: Photoshot / REPORTER / East News

W październiku 2017 roku miną trzy lata od premiery ostatniego studyjnego materiału Slipknota, ciepło przyjętego przez fanów i krytykę „.5: The Gray Chapter”. Jeśli wszystko sprawnie się ułoży, istnieje prawdopodobieństwo, że w podobnym czasie będziemy cieszyć się kolejną płytą zespołu. Muzycy bowiem już zakasają rękawy do roboty.

Już w listopadzie 2016 roku mieliśmy przecieki od Shawna „Clowna” Crahana, który promując swój obraz „Officer Downe” wspominał, że grupa rozpocznie prace nad nowym albumem w lutym 2017 roku. Ta data już nastała i wszystko wskazuje na to, że plany kapeli idą zgodnie z planem.

Do wcześniejszych deklaracji perkusisty dorzucił swoje trzy grosze gitarzysta Mick Thomson.

"

Właśnie skończyliśmy. Spędziliśmy mnóstwo czasu, kilka lat w trasie, ale z drugiej strony wcześniej przez cały rok komponowaliśmy, nagrywaliśmy i zajmowaliśmy się tego typu gównami. Mamy więc teraz małą przerwę. Corey, zdaje się, zajął się swoimi sprawami albo zaraz to zrobi. Będziemy więc teraz komponować, a po wydaniu następnego krążka wrócimy do koncertowania. "

Na szczęście niedawna operacja kręgosłupa - już trzecia w szeregach grupy, po Coreyu Taylorze i Jimie Roocie - najwyraźniej w żaden sposób nie opóźniła planów twórczych Slipknota. Mamy nadzieję, że muzycy sprawnie uwiną się z procesem kompozytorskim, równie szybko zarejestrują nowe kawałki i jeszcze przed końcem 2017 roku w nasze ręce trafi szósty krążek kapeli.

Tymczasem sprawy Coreya Taylora, o których wspomina Thomson, to prawdopodobnie kolejny materiał Stone Sour. Grupa zrezygnowała z trzeciej części serii EP-ek z coverami, by szybciej poświęcić się nagrywaniu nowego, autorskiego materiału. Wiemy, że w procesie tym nie weźmie już udziału Jim Root, mieliśmy już za to styczność z pierwszymi materiałami ze studia. Szykuje się więc ciekawy czas dla miłośników talentu Taylora.

Czekacie na nowy album Slipknota?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Slipknot