28.09.2016 11:21

Slipknot zagrał „Iowę” w całości na żywo

Zespół postanowił hucznie uczcić 15-lecie swojej najpopularniejszej płyty. Zobaczcie nagrania z wyjątkowego koncertu.

Slipknot zagrał „Iowę” w całości na żywo
foto: Fotoarena / Sipa USA / East News; materiały prasowe

W dniach 24-25 września 2016 roku w San Bernardino w stanie Kalifornia odbył się festiwal Ozzfest Meets Knotfest. Jest to połączenie dwóch imprez organizowanych przez Ozzy'ego Osbourne'a oraz Slipknota. W czasie kilku dni przed publicznością zaprezentowały się takie zespoły, jak m.in. Disturbed, Megadeth, Black Label Society, Slayer czy Anthrax.

Oczywiście na imprezie nie zabrakło również zespołów muzyków organizujących całe to przedsięwzięcie. Slipknot postanowił zaskoczyć fanów i wykonał w całości materiał ze swojej słynnej płyty „Iowa” z okazji okrągłej rocznicy.

Drugi studyjny krążek zespołu ukazał się 15 lat temu, czyli w 2001 roku i odniósł komercyjny sukces. Płyta zajęła 3. pozycję na liście Billboard 200, zaś według plebiscytu brytyjskiego „Metal Hammera” „Iowa” została uznana za najlepszy album XXI wieku.

Podczas koncertu po raz pierwszy na żywo wybrzmiał numer „The Shape”. Pierwszy raz została również wykonana w całości „Iowa”.

Natomiast Skin Ticket oraz New Abortion zagrano drugi raz na przestrzeni długoletniej kariery zespołu.

Posłuchajcie, jak zaprezentował się ten materiał na żywo:

W jakiej kolejności wybrzmiały numery?

Setlista:

 1. People = Shit
 2. Disasterpiece
 3. My Plague
 4. Everything Ends
 5. The Heretic Anthem
 6. Gently
 7. Left Behind
 8. The Shape
 9. I Am Hated
 10. Skin Ticket
 11. New Abortion
 12. Metabolic

  Bis:

 13. Iowa

Zobaczcie również, jak wyglądał koncert z perspektywy perkusisty:

Były perkusista formacji, Joey Jordison, przyznał, że utwór tytułowy z płyty „Iowa” jest prawdopodobnie jednym z najbardziej przerażających numerów zespołu. Nagrywanie 15-minutowego kawałka było dziwnym doświadczeniem, o którym jakiś czas temu wspomniał Corey Taylor:

"

Najlepiej pamiętam jak nagrywałem „Iowę” nago i ciąłem się. "

Najbliższy występ kapeli odbędzie się 28 września 2016 roku w El Paso w stanie Teksas. Czy fani będą mieli jeszcze możliwość usłyszenia w całości drugiego studyjnego dzieła Slipknota? Czas pokaże, czy muzycy zdecydują się na takie posunięcie.

Jak oceniacie koncert Slipknota w ramach Ozzfest Meets Knotfest?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Slipknot