01.08.2016 16:05

„Słodkiego miłego życia” w metalowym wydaniu

Czy to już znasz, kochanie? Posłuchajcie, jak brzmiałby słynny numer Kombi w ostrzejszym wydaniu!

„Słodkiego miłego życia” w metalowym wydaniu
foto: kadr z wideo

Ach te lata 80. Wszędzie panował kicz - czy to w obrębie ciuchów, makijażu, muzyki czy filmów - było kolorowo i wesoło, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Nic dziwnego, że wiele osób tęskni za tymi „słodkimi” latami.

Dobra potańcówa w latach 80. nie mogła obyć się bez numerów Kombi. Kolorowe garnitury, dyskotekowe neony, bujny wąs i kiczowate syntezatory. „Słodkiego miłego życia” stał się jednym z symboli tego okresu.

Kawałek powstał, gdy muzycy mieli nieco wolnego czasu w związku z żałobą po śmierci Leonida Breżniewa. Mimo tego jakże smutnego okresu dla losów świata Kombi stworzyło skoczny i nieco ironiczny kawałek, który w błyskawicznym tempie podbił dyskoteki.

A gdyby tak nieco podrasować ten kawałek i stworzyć z niego metalową kompozycję? Ostrzejsze gitary i żywiołowa perkusja - to naprawdę wystarczy, by serce metalowca podskoczyło:

Kolejny raz okazuje się, że praktycznie każdy numer można przerobić na niczego sobie metalowy kawałek. Może kiedyś Grzegorz Skawiński skusi się, by przejść ostatecznie na ciemną stronę mocy i nagrać krążek właśnie w takim klimacie? Trzymamy kciuki!

Za metalową wersję hitu Kombi odpowiedzialny jest Mike Kostrzyński, który na swoim koncie ma również ciężką wersję Akademii pana Kleksa oraz „Kaczki Dziwaczki”.

Jeżeli macie ochotę na więcej tego typu przeróbek, to możecie również posłuchać szlagieru Shazzy czy Tarzana, które brzmią jak naprawdę diabelskie numery. Do tego warto również dorzucić słynny przebój Ich Troje czy Bajm w metalowym wydaniu. Jest w czym wybierać.

Jak oceniacie metalowy cover „Słodkiego miłego życia”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele