11.02.2015 08:21

Słońce Faith No More zaświeci już w maju!

Mike Patton z zespołem powraca z czymś nowym po 18 latach. Znamy już datę jej premiery i tytuł krążka!

Słońce Faith No More zaświeci już w maju!
foto: materiały prasowe

Najnowsza płyta zespołu zwać się będzie „Sol Invictus” (z łac. Słońce Niezwyciężone). Tytuł zawdzięcza bóstwu czczonemu u schyłku Cesarstwa Rzymskiego. Album na europejskie półki sklepowe trafi dzień wcześniej niż na amerykańskie – 18 maja 2015 roku.

Produkcją krążka zajął się założyciel i basista grupy Bill Gould. On też opowiada o wyczekanych nagraniach.

"

Nasz nowy materiał w pełni odzwierciedla drogę, jaką przeszliśmy od nagrania naszego ostatniego albumu do obecnego momentu. Są bardzo mocne fragmenty, inne zawierają dużo „przestrzeni”. Wszystko, co robimy – przez tę naszą chemię, sposób naszej gry  zawsze będzie brzmieć jak Faith No More. To, co robimy, sprawia, że czujemy dobrze. "

Nie była to krótka droga. Ścieżki muzyków rozeszły się w 1998 roku, zaledwie rok po wydaniu „Album of the Year”. Poświęcili się wtedy innym projektom.

"

Odkrywaliśmy, co możemy zrobić sami. W tym czasie każdy z nas rozwinął się, to naturalna część nas. Teraz, gdy wracamy, mamy szerszą perspektywę i możemy robić rzeczy, o których wcześniej nawet byśmy nie pomyśleli. Jeśli zdecydowalibyśmy się nagrywać country, wciąż ta płyta brzmiałby jak Faith No More. "

Ale country nie będzie. Po pierwszym singlu – „Motherfucker”, który miał swoją premierę w listopadzie zeszłego roku, jesteśmy tego pewni.

Ci, którym od reaktywacji w 2009 roku udało się dotrzeć na jakiś koncert grupy, słyszeli też już inny kawałek z „Sol Invictus” – „Matador”. Klawiszowiec Roddy Boddum twierdzi, że to właśnie tej piosence zawdzięczamy całą płytę!

"

Była pierwszym pomysłem, który przyniósł nam Billy. W pewnym sensie to był nowy początek. "

Premiera kolejnego singla, „Superhero”, już 17 marca 2015 roku. Basista wszystkie nowe nagrania określa epitetami „hipnotyczne i gotyckie” i ogłasza swoisty powrót do pierwszego albumu.

"

Mam nadzieję, że nie brzmi to jak paczka 50-letnich mężczyzn… którymi jesteśmy! "

A my wierzymy, że 18 lat czekania zostanie sowicie wynagrodzone…

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Faith No More