Słuchaj muzyki kośćmi czaszki
Robert Skowronski
16.09.2015 14:33
Słuchaj muzyki kośćmi czaszki Fot. materiały prasowe

Denerwuje Was plątanina kabli w momencie, gdy chcecie założyć słuchawki na uszy? Wraz z opaską Batband ten problem znika, gdyż urządzenie pozwala chłonąć muzykę przez... czaszkę.

To wszystko dzięki temu, że wynalazek wykorzystuje system echolokacji. Batband zakładamy na tył głowy, a końce urządzenia umieszczamy w okolicy skroni i już możemy chłonąć doznania muzyczne, a jednocześnie słyszeć dźwięki otoczenia. Jak to działa?

Dźwięki wibrują na powierzchni Batband i dzięki temu dostają się do ucha wewnętrznego poprzez kości czaszki. Urządzenie będzie kompatybilne ze smartfonami i podobnymi mobilnymi odtwarzaczami, dzięki wykorzystaniu Bluetootha. Tak mówią o nim twórcy z Banana Things Studio:

Naszemu wynalazkowi przyświecała idea stworzenia urządzenia, które jest w stanie dostarczyć zaskakujących i niekonwencjonalnych doświadczeń słuchowych. Prawie rok pracowaliśmy nad wyglądem Batband. Efektem jest świetnie skrojony, minimalistyczny produkt.

Zobaczcie film zapowiadający rewolucję na rynku słuchawek oraz reakcje ludzi na obcowanie z tym produktem:

Urządzenie służy nie tylko do słuchania muzyki. Z jego pomocą możemy też odbierać rozmowy telefoniczne. Wszelkie komendy wydajemy przesuwając palcem po specjalnym panelu na Batband lub poprzez zainstalowany na nim przycisk. Zobaczcie film przygotowany przez Banana Things Studio, który pokazuje jak funkcjonuje ich „dziecko”:

Już wiadomo, że produkt na pewno powstanie. W kampanii crowdfundingowej Banana Things Studio udało się zebrać 211,015 dolarów z potrzebnych 150 tysięcy, a projekt można wspierać jeszcze przez ponad miesiąc.

Co sądzicie o pomyśle słuchania muzyki poprzez kości czaszki?

Co muszą mieć słuchawki dla graczy?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.