Słuchanie muzyki metalowej jest bardzo zdrowe. Naukowcy twierdzą, że zmniejsza stany lękowe i ciśnienie

12.02.2021 13:59
muzyka metalowa Fot. shutterstock.com; zdjęce poglądowe

Muzyka metalowa zmniejsza stan lękowy, ciśnienie i tętno. Nic, tylko głośniej słuchać dobrej, metalowej muzyki!

Jeżeli kiedykolwiek usłyszeliście, że muzyka metalowa wzmaga agresję, to teraz będziecie mogli się powołać na nowe badania, które temu zaprzeczają. Naukowcy doszli do wniosku, że muzyka metalowa zmniejsza zaburzenia lękowe, ciśnienie oraz tętno.

Polecamy

Słuchanie muzyki metalowej jest bardzo zdrowe. Naukowcy twierdzą, że zmniejsza stany lękowe i ciśnienie

W badaniach wzięło udział 1540 wolontariuszy w wieku od 18 do 65 lat. Uczestnicy jednocześnie słuchali tej samej muzyki, zaś naukowcy badali ich ciśnienie, tętno przez cały czas trwania eksperymentu.

Okazało się, że muzyka metalowa jest na 2. pozycji jeśli chodzi o skuteczne zmniejszanie stanów lękowych. Co więcej u 89% uczestników zmniejszyło się ciśnienie, zaś tętno zmniejszyło się o 18%. Bardziej skuteczna okazała się playlista popowych piosenek z lat 80., która najlepiej sobie radzi z lękiem. Tętno respondentów spadło o 36%, zaś u 96% osób stwierdzono zmniejszenie ciśnienia. Najmniej efektywna jest muzyka techno.

Polecamy

Co ciekawe, badania przeprowadziła firma Veraclinic.net zajmująca się przeszczepem włosów. Naukowcy pokazali bezpośredni związek między stresem, a utratą włosów przez mężczyzn. Dlatego też firma postanowiła dowiedzieć się, który rodzaj muzyki najlepiej sobie radzi ze stresem.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.