08.12.2015 14:15

Słuchawki Iron Maiden są już dostępne!

ED-PHON3S, czyli nauszne słuchawki sygnowane nazwą brytyjskiego zespołu, są już do nabycia! Poznajcie szczegóły sprzętu.

Słuchawki Iron Maiden są już dostępne!
foto: maidenaudio.com

Iron Maiden wraz z japońską firmą Onkyo Corporation ogłosili, że słuchawki, o których było głośno już od stycznia 2015 roku, zostały udostępnione zwykłym śmiertelnikom. Po raz pierwszy można było ujrzeć je na głowie... samego Eddiego, który dumnie prezentował je w styczniu 2015 roku w trakcie targów technologicznych CES w Las Vegas.

ED-PHON3S mają zapewnić wielbicielom rocka i metalu sposób na to, aby mogli słuchać muzyki z jak największą jasnością i w pełnym zakresie akustycznym, który ustalał basista Ironów, Steve Harris. Muzyk używał słuchawek podczas nagrywania ostatniej płyty Iron Maiden, „The Book Of Souls”.

"

Wiedziałem, że będę potrzebował kompletu naprawdę dobrych słuchawek, by móc użyć ich podczas miksowania nowego albumu Iron Maiden. Zacząłem się za nimi rozglądać około osiemnaście miesięcy przed rozpoczęciem procesu rejestracji płyty. Starałem się stworzyć projekt bliski temu, co jest dla mnie akceptowalne w standardach dźwiękowych. "

Premierze słuchawek towarzyszy także aplikacja na smartfony dostępna w Apple Store i Google Play. Dzięki niej będziecie mogli dokonać wyboru niestandardowych ustawień w Waszym equalizerze.  

foto: maidenaudio.com

Słuchawki posiadają przetworniki o 4 cm średnicy z tytanowymi membranami, które mają zapewnić odbiorcy dobrą jakość dźwięku, szeroki zakres dynamiczny i szerokie pasmo przenoszenia od 10 Hz do 27 kHz.

Cały czas macie wątpliwości, czy nabyć ED-PHON3S? Być może to, jak bardzo ucieszyły Coreya Taylora Was do nich przekona...

Niestety będziecie musieli wstrzymać się z zakupem słuchawek na terenie Polski. Dystrybucja sprzętu e innych krajach europejskich niż Niemcy, Belgia, Austria, Francja, Wielka Brytania, Holandia i Szwecja rozpocznie się w 2016 roku. Cena słuchawek w wymienionych państwach wynosi 299 Euro.

Chcielibyście mieć słuchawki Iron Maiden?

Magda Słomka
Tagi: Iron Maiden Duperele