31.12.2018 15:02

Słynna marka odzieżowa ściągnęła logo Nirvany? Zespół podał firmę do sądu

Marc Jacobs może mieć sporo problemów przez to, że w nowej kolekcji pojawiła grafika przypominająca logo Nirvany.

Nirvana
foto: HOLLANDSE HOOGTE/East News

Styl grunge nigdy nie miał aspiracji, by pokazać się na światowych wybiegach. Undergroundowy ruch był protestem wobec komercyjnego stylu życia i odzwierciedleniem niezadowolenia młodych wobec rzeczywistości. Grunge jednak wszedł do mainstreamu, a koszulki z logo słynnych kapel noszą strojnisie, które nie wiedzą o co chodzi z tymi znaczkami.

Nirvana pozwała firmę odzieżową

Obecnie moda zainteresowała się latami 90., a co za tym idzie do łask wrócił grunge'owy styl ubierania się oraz logo kapel. Marc Jacobs zaprezentował swoją najnowszą kolekcję Redux Grunge Collection 1993/2018 i... został podany do sądu - taką informację podał serwis TMZ. Ekipa Nirvany doszukała się bowiem nawiązania do słynnego logo przedstawiającego buzię z krzywym uśmiechem, który został zarejestrowany jako znak towarowy jeszcze w 1992 roku. Projektant Marca Jacobsa zamiast oczu umieścił litery M oraz J.

Skarpety kosztują 45 dolarów, koszulkę można zakupić za 115 dolarów, zaś bluzę za 195 dolarów. Pomimo oskarżeń Nirvany, na stronie firmy Marca Jacobsa nadal można kupić ciuchy z grafiką łudząco przypominającą logo Nirvany.

Kolekcje ubrań inspirowana Kurtem Cobainem

Męska kolekcja wiosna-lato 2016 Saint Laurent ewidentnie nawiązywała do image'u Kurta Cobaina. Kolekcja zatytułowana Surf Sound była nowoczesnym połączeniem grunge’u ze stylem ubioru kalifornijskich surferów. Jeszcze w 1992 roku projektant Marc Jacobs stworzył dla marki Perry Ellis kolekcję nawiązującą do tego stylu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nirvana Galeria