15.11.2017 15:28

Słynni muzycy, którzy uprawiali seks z nieletnimi

Mówią, że miłość nie zna granic. Dla niektórych barierą nie jest znacząca różnica wieku, ani nawet niepełnoletniość partnera.

Słynni muzycy, którzy uprawiali seks z nieletnimi
foto: CEN/@alesyakaf/EAST NEWS, Surprise/Pixabay

W ostatnich tygodniach wrogiem publicznym numer jeden w przemyśle rozrywkowym stał się aktor Kevin Spacey, gwiazda serialu „House Of Cards”. Po tym, jak ujawniono, że słynny hollywoodzki producent Harvey Weinstein przez 30 lat molestował swoje aktorki, celebryci zaczęli znajdować w sobie odwagę i opowiadać o nadużyciach seksualnych, których ofiarą padali w przeszłości. Znany ze „Star Trek: Discovery” Anthony Rapp ujawnił, że w 1986 roku Spacey próbował go uwieść podczas suto zakrapianej imprezy.

Dla środowiska filmowego szokiem nie okazał się wcale fakt, że gwiazdor Hollywoodu jest gejem. Ważniejsze było to, że w chwili tego incydentu Rapp miał tylko 14 lat. To poniżej tak zwanego wieku zgody w większości Stanów Zjednoczonych. W Nowym Jorku, gdzie doszło do zdarzenia między Spaceyem a młodszym aktorem wynosi on 17 lat. Oznacza to, że Kevin molestował nieletniego – stąd już tylko krok do oskarżenia o pedofilię.

Wykorzystywanie seksualne dzieci i nieletnich w niemal wszystkich współczesnych społeczeństwach uważane jest za jedno z najcięższych przestępstw. Granicę, która oddziela stosunki „legalne” od „nielegalnych” wyznacza wspomniany wiek zgody, czyli minimalny wiek, od którego osoba uznawana jest za zdolną do wyrażenia zgody na czynności seksualne z inną osobą. W większości krajów ustalony prawnie wiek zgody waha się między 14. a 18. rokiem życia – w Polsce wynosi on 15 lat, w Wielkiej Brytanii 16, w Stanach Zjednoczonych zależy od ustawodawstwa poszczególnych stanów. Wszelkie działania o charakterze seksualnym wobec osób poniżej tego wieku mogą być uznane za gwałt.

Incydent ze Spaceyem w istocie nie odkrywa nowego zjawiska – wielu celebrytów wdawało się w romanse z nieletnimi bądź nawiązywało z nimi przelotne stosunki seksualne. Najgłośniejsze takie przypadki dotyczą ludzi kina, między innymi Romana Polańskiego, który od prawie 40 lat oskarżony jest o seks z 13-letnią Samanthą Gailey. Mniej mówi się o romansach z nieletnimi wśród muzyków.

Każdy fan muzyki może z własnego doświadczenia potwierdzić, że w wieku nastoletnim uczucia do ulubionych muzyków wybuchają ze zdwojoną siłą. Uwielbienie nastolatków, oklejających ściany swoich pokojów plakatami idoli czasem zamienia się w prawdziwą miłość. Z pewnością największym marzeniem wielu z nich byłaby randka z ukochaną gwiazdą. Co bardziej cyniczni muzycy wiedzą o tym i to wykorzystują. Wśród groupies nigdy nie brakowało bardzo młodych osób.

Ostatnio świat rocka poruszyła sprawa frontmana Brand New, Jessego Laceya, który nawiązał kilkanaście lat temu przez Internet dość toksyczną relację seksualną z 15-latką. Dziewczyna była tak zafascynowana muzykiem, że godziła się wysyłać mu nagie fotki i oglądać, jak masturbuje się przed kamerką. Lacey został odsądzony od czci i wiary, ale bynajmniej nie był w świecie rocka pierwszym amatorem bardzo młodych dziewcząt.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele