20.05.2019 12:16

Słynny sweter Kurta Cobaina sprzedany za gigantyczną kwotę

Słynny sweter Kurta Cobaina trafił na aukcję i został wylicytowany za kosmiczną sumę. Więcej informacji znajdziecie poniżej.

Kurt Cobain
fot: shutterstock.com

Każdy fan Kurta Cobaina chciałby mieć w posiadaniu jakąś pamiątkę po tragicznie zmarłym muzyku. Rzeczy artysty bardzo często trafiają na aukcje. 7 listopada 2015 roku można było licytować kardigan, w którym Cobain wystąpił na MTV Unplugged, a także pukiel jego włosów. Sweter można było nabyć za ok. 60 tys. dolarów, a włosy za ok. 10 tys. dolarów. Okazało się, że Courtney Love podarowała sweter Cobaina Dame'owi Darcy'emu, twórcy komiksów i lalek, któremu zleciła wykonanie zabawki dla Frances, swojej córki. Karta kredytowa artysty i gitara to kolejne rzeczy, które mogli nabyć fani.

Słynny sweter Kurta Cobaina sprzedany

Kurt Cobain
Kurt Cobain
Przeczytaj także Ludzie z depresją inaczej się wypowiadają. To wnioski z analizy m.in. tekstów Kurta Cobaina

Sweter, który tym razem trafił na aukcje, muzyk nosił podczas swojej ostatniej sesji zdjęciowej do albumu "In Utero", który został wydany kilka miesięcy przed śmiercią Cobaina. Zdjęcia były robione przez Jesse Frohman i zostały wykorzystane podczas tworzenia fotoksiążki o artyście. W trakcie aukcji trafnie zauważono, że podczas tej ostatniej sesji zdjęciowej, Cobain był przeziębiony, dlatego zdjęcia zrobiono w jednej z piwnic, a nie w Central Parku w Nowym Jorku.

Ostatni raz widziano ten sweter na pogrzebie Kurta. Courtney Love wręczyła go swojemu znajomemu. Nie wiadomo, co działo się z tą częścią garderoby do momentu aukcji. W końcu sweter wylicytowano za 75 tys. dolarów.

O który sweter chodzi? Zdjęcie znajdziecie poniżej:

Kurt Cobain sweter

Chcielibyście mieć sweter Kurta Cobaina? W tym roku można było jeszcze wylicytować kitel lekarski, w którym Cobain wystąpił podczas słynnego Readings Festival w 1992 roku.

Zobacz także: >>Mural Kurta Cobaina w Seattle został zamalowany<<

Karolina Woźniak
Tagi: Nirvana Kurt Cobain