05.08.2019 10:33

Smash Mouth skrytykował Neila deGrasse'a Tysona za tweeta o masowych strzelaninach

W pierwszy weekend sierpnia 2019 roku na terenie USA doszło do dwóch masowych strzelanin w El Paso i Dayton. Do sytuacji odniósł się m.in. astrofizyk Neil deGrasse Tyson, którego komentarz spotkał się z ogromną krytyką. 

Smash Mouth
foto: shutterstock.com

Po masowych strzelaninach na Festiwalu Czosnku w Gilroy, w El Paso oraz w Dayton (te dwie ostatnie odbyły się w ciągu niecałych 48 godzin od siebie), głos w mediach społecznościowych zabrało wielu celebrytów. Oprócz modlitw wysyłanych w kierunku zmarłych i ich rodzin, czy dyskusji na temat wprowadzenia kontroli broni w USA, niektórzy postanowili podzielić się statystykami dotyczącymi śmierci. Jedną z takich osób był astrofizyk Neil deGrasse Tyson.

Smash Mouth skrytykował Neila deGrasse'a Tysona

W bardzo naukowy sposób, Tyson postanowił uspokoić miliony ludzi w Stanach Zjednoczonych przypominając im... sposoby śmierci, które zbierają większe żniwo, niż strzelaniny. Poniżej jego oryginalny tweet:

"

W ciągu ostatnich 48 godzin, w USA straciliśmy 34 osoby ze względu na masowe strzelaniny. Średnio w trakcie 48 godzin tracimy również:

500 osób z powodu błędów lekarskich, 300 osób ze względu na grypę, 250 ze względu na samobójstwo, 200 osób ze względu na wypadki samochodowe oraz 40 z powodu strzelaniny w domu. Często nasze emocje odpowiadają lepiej na spektakl, niż na suche fakty. "

Smash Mouth
Smash Mouth
Przeczytaj także Smash Mouth zareagował na wieści o reboocie "Shreka"

Ludzie bardzo szybko postanowili nie tylko zweryfikować dane Tysona, ale także przedstawić argumenty - w końcu to nie jeden człowiek jest odpowiedzialny za 500 błędów lekarskich. W najpopularniejszej odpowiedzi na jego tweeta autorstwa użytkownika BFranklina17 możemy przeczytać:

"

Jedna osoba nie spowodowała 500 błędów lekarskich.

Jedna osoba nie spowodowała 200 wypadków samochodowych.

Jedna osoba nie popełniła 250 samobójstw.

Jeden dupek z automatycznym karabinem zabił ku*wa 20 osób w El Paso. Widzisz różnicę? "

Do tweeta odniósł się również zespół Smash Mouth, który w bardzo krótki i bardzo prosty sposób odpowiedział mu:

"

PIER*OL SIĘ! To są twoje dane. "

Zobacz także: Neil deGrasse Tyson skomentował smoki w Grze o tron

Tagi: Rock News