Smash Mouth skrytykował Neila deGrasse'a Tysona za tweeta o masowych strzelaninach
05.08.2019 10:33
Smash Mouth skrytykował Neila deGrasse'a Tysona za tweeta o masowych strzelaninach Fot. shutterstock.com

W pierwszy weekend sierpnia 2019 roku na terenie USA doszło do dwóch masowych strzelanin w El Paso i Dayton. Do sytuacji odniósł się m.in. astrofizyk Neil deGrasse Tyson, którego komentarz spotkał się z ogromną krytyką. 

Po masowych strzelaninach na Festiwalu Czosnku w Gilroy, w El Paso oraz w Dayton (te dwie ostatnie odbyły się w ciągu niecałych 48 godzin od siebie), głos w mediach społecznościowych zabrało wielu celebrytów. Oprócz modlitw wysyłanych w kierunku zmarłych i ich rodzin, czy dyskusji na temat wprowadzenia kontroli broni w USA, niektórzy postanowili podzielić się statystykami dotyczącymi śmierci. Jedną z takich osób był astrofizyk Neil deGrasse Tyson.

Smash Mouth skrytykował Neila deGrasse'a Tysona

W bardzo naukowy sposób, Tyson postanowił uspokoić miliony ludzi w Stanach Zjednoczonych przypominając im... sposoby śmierci, które zbierają większe żniwo, niż strzelaniny. Poniżej jego oryginalny tweet:

W ciągu ostatnich 48 godzin, w USA straciliśmy 34 osoby ze względu na masowe strzelaniny. Średnio w trakcie 48 godzin tracimy również:

500 osób z powodu błędów lekarskich, 300 osób ze względu na grypę, 250 ze względu na samobójstwo, 200 osób ze względu na wypadki samochodowe oraz 40 z powodu strzelaniny w domu. Często nasze emocje odpowiadają lepiej na spektakl, niż na suche fakty.

Przeczytaj także

Ludzie bardzo szybko postanowili nie tylko zweryfikować dane Tysona, ale także przedstawić argumenty - w końcu to nie jeden człowiek jest odpowiedzialny za 500 błędów lekarskich. W najpopularniejszej odpowiedzi na jego tweeta autorstwa użytkownika BFranklina17 możemy przeczytać:

Jedna osoba nie spowodowała 500 błędów lekarskich.

Jedna osoba nie spowodowała 200 wypadków samochodowych.

Jedna osoba nie popełniła 250 samobójstw.

Jeden dupek z automatycznym karabinem zabił ku*wa 20 osób w El Paso. Widzisz różnicę?

Do tweeta odniósł się również zespół Smash Mouth, który w bardzo krótki i bardzo prosty sposób odpowiedział mu:

PIER*OL SIĘ! To są twoje dane.

Zobacz także: Neil deGrasse Tyson skomentował smoki w Grze o tron

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.