Smashing Pumpkins z okazji 30-lecia zagrał cover Judas Priest i wystąpił z muzykami Joy Division, Deftones i The Killers

Olga Konarzycka
07.08.2018 14:58
Smashing Pumpkins z okazji 30-lecia zagrał cover Judas Priest i wystąpił z muzykami Joy Division, Deftones i The Killers Fot. kadr z wideo xClandestinex „Smashing Pumpkins Celebrity Skin Cover with Courtney Love 30th Anniversary Show 8/2/18 PNC NJ 4K”

2 sierpnia 2018 roku zespół Smashing Pumpkins obchodził swoje 30. urodziny. Z tej okazji na koncercie zespołu w New Jersey rozbrzmiały nie tylko wielkie przeboje grupy, ale również covery znanych kawałków innych grup. Na scenie pojawili się również specjalni goście.

Grupa zagrała koncert z okazji obchodów 30-lecia istnienia swojej działalności. Na scenie pojawili się m.in Courtney Love (Hole), Chino Moreno (Deftones), Mark McGrath (Sugar Ray) oraz Peter Hook (Joy Division). Zespół wykonał zarówno swoje największe przeboje, jak i znane covery. Zobaczcie nagrania.

Smashing Pumpkins coveruje utwór Judas Priest

Podczas urodzinowego koncertu Billy Corgan i spółka zdecydowali się zaprosić na scenę kilku specjalnych gości. W tym gronie znalazł się Mark McGrath, lider grupy Sugar Ray. Wokalista najpierw wspólnie ze Smashing Pumpkins zaśpiewał jeden z największych przebojów swojego zespołu -„Fly”. Następnie panowie zagrali utwór z repertuaru legend metalu, Judas Priest -„Breaking The Law”.

Muzycy Deftones oraz Joy Division zagrali na koncercie Smashing Pumpkins

McGrath to nie jedyny znany muzyk, który zagrał wraz z członkami zespołu. Na scenie w New Jersey pojawił się również wokalista grupy Deftones, Chino Moreno - wsparł on wokalnie Corgana podczas wykonywania kawałków Smashing Pumpkins „Bodies” oraz „Snail”.

Na urodzinowym koncercie Smashing Pumpkins zagrał także Peter Hook - były basista Joy Division i New Order. Ekipa Billy'ego Corgana najpierw wykonała utwór pochodzący z drugiej płyty New Order, wydany w 1983 roku kawałek „Age Of Consent”, następnie na scenie rozbrzmiały covery przebojów Joy Division -„Transmission” oraz „Love Will Tear Us Apart”.

Członkowie The Killers oraz Courtney Love na scenie ze Smashing Pumpkins

Wśród całej masy znanych rockowych coverów Smashing Pumpkins nie zapomniał rzecz jasna o własnych przebojach. Zespół zagrał takie przeboje jak m.in „Zero”, „Thirty Three” i „Maionaise”. W trakcie piosenek „1979”, pochodzącego z albumu „Mellon Collie And The Infinite Sadness” oraz „Cherub Rock” wydanego na płycie „Siamese Dream”, Billy'ego Corgana i spółkę wsparli gitarzyści grupy The Killers - Dave Keuning i Mark Stoermer.

Na scenie kilkakrotnie pojawiała się również Courtney Love. Była żona Kurta Cobaina zaśpiewała wraz z zespołem jeden z ich największych przebojów „Bullet With Butterfly Wings”, a także dwa kawałki założonej przez nią grupy Hole. Zobaczcie całą setlistę z koncertu.

Smashing Pumpkins w trasie koncertowej

12 lipca 2018 roku rozpoczęła się wielka trasa koncertowa. The Smashing Pumpkins. W tournee pod hasłem „Shiny And Oh So Bright Tour” zespół wyruszył prawie w oryginalnym składzie. Podczas 36 koncertów na terenie Stanów Zjednoczonych muzycy zespołu grają utwory ze wszystkich wydanych przez siebie albumów oraz liczne covery. Seria koncertów zakończy się 7 września 2018 roku.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.