Smashing Pumpkins zapowiedział rock operę. Posłuchaj singla "Beguiled'' [WIDEO]

22.09.2022 16:26
Smashing Pumpkins Fot. materiały prasowe

Smashing Pumpkins podszedł bardzo ambitnie do swojej nowej płyty. Znajdą się na niej aż 33 utwory. Posłuchajcie zatem, jak prezentuje się pierwszy singiel. 

Smashing Pumpkins udostępnił swój nowy singiel ''Beguiled', który jest zapowiedzią ich dwunastego albumu studyjnego. Nowa płyta zatytułowana ''ATUM'', która ma ukazać się w kwietniu 2023 roku, będzie składającą się z trzech aktów rock operą. Na ''ATUM' znajdą się 33 utwory, a każdy z nich będzie ujawniony w prowadzonym Billy'ego Corgana podcaście.

Polecamy

Smashing Pumpkins z nowym singlem "Beguiled''. Zespół zapowiedział rock operę [WIDEO]

Nadchodzący album napisany i wyprodukowany przez Corgana w ciągu ostatnich czterech lat będzie kontynuacją płyt ''Mellon Collie and the Infinite Sadness'' z 1995 roku oraz ''Machina/Machine of God'' z 2000 roku. Posłuchajcie, jak prezentuje się najnowszy singiel ''Beguiled'', do którego powstał widowiskowy klip z baletnicami, kulturystami i akrobatami.

Polecamy

Poszczególne części albumu składające się z jedenastu piosenek będą pojawiały się w serwisach streamingowych co jedenaście tygodni: akt pierwszy - 15 listopada 2022 roku, akt drugi - 31 stycznia, a akt trzeci - 21 kwietnia 2023 roku. Wraz z premierą trzeciego aktu ukaże się specjalny zestaw zawierający wszystkie 33 utwory z albumu oraz 10 dodatkowych, niepublikowanych dotąd kompozycji.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.