"Smells Like Teen Spirit": Zobacz animowane wideo o powstaniu utworu

Aleksandra Degórska
28.12.2018 15:35
Nirvana|undefined Fot. kadr z wideo

W krótkim nagraniu pokazano, jak doszło do powstania słynnego hitu Nirvany "Smells Like Teen Spirit".

Singiel "Smells Like Teen Spirit" stał się utworem całej generacji. Numer został nagrany w studiu Sound City w Los Angeles w maju 1991 roku, we współpracy z Butchem Vigiem.Tytuł utworu został zainspirowany napisem, który przyjaciółka Cobaina, Kathleen Hanna z zespołu Bikini Hill, wykonała na ścianie domu muzyka. Piosenkarka nawiązywała wtedy do nazwy nowego dezodorantu, zaś Cobain odebrał napis jako nawiązanie do rewolucji.

Krótki animowany film o historii powstania "Smells Like Teen Spirit"

Rewolucja miała miejsce, gdy singiel pojawił się w rozgłośniach radiowych oraz w MTV. Teledysk do "Smells Like Teen Spirit" został wyreżyserowany przez Samuela Bayera. W konsekwencji utwór stał się ponadczasowym hitem, a MTV i Rolling Stone w 2000 roku umieściły "Smells Like Teen Spirit" na 3. miejscu listy 100 najpopularniejszych utworów.

Lubicie krótkie lekcje z historii muzyki? Drew Christie z Kalakala Animation stoi za animowanym filmem “Drawn & Recorded: Teen Spirit”, w którym pokazano historię powstania słynnego utworu Nirvany. Nie zabrakło zatem pijackich spotkać Kurta Cobaina z wokalistą Bikini Hill. W roli narratora tej opowieści wystąpił T-Bone Burnett.

Krążek "Nevermind" Nirvany ukazał się 24 września 1991 roku i pokonał na liście Billboardu Michaela Jacksona z albumem „Dangerous”. We wcześniej niepublikowanym wywiadzie z wokalistą okazało się, że komercyjny sukces "Nevermind" wcale nie sprawił, by muzycy się wzbogacili.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.