27.07.2016 09:30

„Smells Like Teen Spirit” w wykonaniu 1200 muzyków

To wykonanie dosłownie miażdży słuchacza. Przekonajcie się na własne uszy, jak potężnie może prezentować się przebój Nirvany.

„Smells Like Teen Spirit” w wykonaniu 1200 muzyków
foto: kadr z wideo

Ten numer brzmi świetnie w wykonaniu 3 kolesi, co dopiero, gdy utwór gra tłum składający się z 1200 osób. Choć od powstania hymnu pokolenia X minęło już sporo czasu, to numer nadal jest wykonywany przez generacje, które zdzierają głosy śpiewając o Mulacie, Albinosie i komarze.

Utwór „Smells Like Teen Spirit”, który ukazał się na krążku „Nevermind” z 1991 roku, nagrano w Sound City w Los Angeles. Tekst numeru ponoć odnosi się do rewolucji, choć Dave Grohl stwierdził, że jest on tak naprawdę o niczym.

To jednak nie przeszkodziło, by utwór stał się ponadczasowym hitem, który zna dosłownie każdy. Pamiętacie, jak 1000 osób w ramach akcji Rockin 1000 wykonało utwór Foo Fighters? Teraz aż 1200 osób zagrało koncert w miejscowości Cesena we Włoszech, podczas którego wybrzmiały utwory m.in. The Clash, Blur, AC/DC czy The Ramones.

Jednak to właśnie wykonanie hitu Nirvany dosłownie powala z nóg.

Obejrzyjcie również z bliska, jak muzycy grali ten utwór:

Trzeba przyznać, że takie wykonanie brzmi potężnie i nie sposób jest wysiedzieć na miejscu. Aż chce się samemu dołączyć do muzyków, żeby zedrzeć gardło czy poszarpać struny gitary, a najlepiej jedno i drugie. 

Jeśli macie ochotę na ciekawe wersje „Smells Like Teen Spirit”, to jest w czym wybierać. Możecie sięgnąć po cover odegrany na kazoo czy na... łopacie. A co powiecie na ten numer wykonany na koreańskim instrumencie gayageum?

Istnieje również „ostateczna” wersja utworu, którą zmontowano z interpretacji innych artystów czy też zagrana na 64 stacjach dyskietek. 

Podoba się Wam „Smells Like Teen Spirit” wykonane przez 1200 osób?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Nirvana