Śmierć na Pol'and'Rocku. Ciało na polu namiotowym

02.08.2019 13:52
Śmierć na Pol'and'Rocku. Ciało na polu namiotowym Fot. Shutterstock

Tragedia na Pol'and'Rock Festival. Na polu namiotowym znaleziono ciało 35-letniego mężczyzny. Policja wszczęła śledztwo.

25. Pol'and'Rock Festival przyciągnął niemal 200 000 uczestników. Odbywająca się w Kostrzynie nad Odrą impreza organizowana jest przez WOŚP w podziękowaniu za ofiarność podczas finałów zbiórki na sprzęt medyczny dla polskich szpitali.

Na festiwalu panuje przyjazna atmosfera, a raporty policyjne pokazują, że festiwal Pol'and'Rock jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc w Polsce.

Przeczytaj także

Lubuska policja poinformowała, że 1 sierpnia 2019 roku, pierwszego dnia festiwalu, na terenie pola namiotowego znaleziono ciało 35-letniego mężczyzny.

Nie żyje uczestnik Pol'and'Rock Festival. Ciało 35-latka znaleziono na polu namiotowym

Rzecznik lubuskiej policji nadkom. Marcin Maludy poinformował Onet, że mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na terenie festiwalu biwakował już od dwóch tygodni.

Wczoraj o godzinie 11 służby organizatorów przekazały nam informację o jego śmierci. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Wstępnie możemy wykluczyć udział osób trzecich w tym zdarzeniu.

Mężczyzna przyjechał na Pol'and'Rock Festival ze znajomymi. Policja wszczęła śledztwo mające wskazać przyczynę śmierci mężczyzny. Wiadomo, że dojdzie do sekcji zwłok. Jurek Owsiak skomentował to tragiczne wydarzenie: 

Smutna wiadomość, zmarł 35-letni mężczyzna. Nie mamy jego danych, jest to mężczyzna bez stałego zameldowania. Służby zachowały się bardzo profesjonalne. Trwają ustalenia przyczyn śmierci, wykluczono udział osób trzecich. Nasze służby zachowały się bardzo profesjonalnie. Kiedy dostały informację, że osoba ta jest w namiocie i nie daje oznak życia, natychmiast pojawili się tam nasi ratownicy, a po chwili lekarze.

Niestety człowiek nie jest czasami w stanie przewidzieć tego, co się stanie. Śmierć na festiwalu Pol'and'Rock to ogromna tragedia. Jednak nad bezpieczeństwem uczestników Pol’and’Rocka czuwa 1 600 funkcjonariuszy w ramach akcji Operacja Policyjna „Kostrzyn 2019”. Organizator festiwalu Pol'and'Rock, Jurek Owsiak apeluje do młodzieży, żeby na siebie uważali: 

Jeśli chodzi o reakcje służb, wszystko z naszej strony zostało wykonane. Reagowaliśmy natychmiast. Niestety te dwa zgony wpiszą się w nasz festiwal. Teraz przekazujemy sygnał do uczestników festiwalu, że muszą o siebie dbać. Sprawdzimy nieregulaminowe napoje wysokoprocentowe. W kilku miejscach już je znaleziono, oznacza to złamanie regulaminu festiwalu. Osoby, które go łamią, zostaną poproszone o opuszczenie Pol'and'Rock. Teraz patrole kontrolują tereny dalej.

Miejmy nadzieję, że ostatni dzień festiwalu, który ma miejsce 3 sierpnia 2019, zakończy się szczęśliwie. 

Zobacz także: Pol’And’Rock: policyjni kontrterroryści zatrzymali Australijczyka. Stwarzał zagrożenie 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.