02.12.2018 10:41

Śmierć na koncercie Bring Me The Horizon. Grupa zastanawia się nad przerwaniem trasy

Młody mężczyzna zmarł podczas koncertu Bring Me The Horizon w londyńskim Alexandra Palace – wstrząśnięci muzycy zapowiadają wydanie oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Czy chcą przerwać trasę „First Love World Tour”?

Bring Me The Horizon
foto: kadr z wideo

Grupa Bring Me The Horizon kończyła tegoroczną część swojej ogólnoświatowej trasy koncertowej dwoma koncertami w słynnym londyńskim obiekcie Alexandra Palace. Fani cieszyli się jednym z największym widowisk w ramach „First Love World Tour” - podczas występu doszło jednak do tragedii.

Podczas koncertu zmarł młody fan zespołu. Bliższe informacje o zdarzeniu nie zostały jeszcze podane, wszystko co wiemy to oficjalne potwierdzenie śmierci dokonane przez zespół i obiekt.

"

Słowa nie są w stanie opisać, jak okropnie czujemy się dziś wieczorem po usyszeniu o śmierci młodego mężczyzny na naszym koncercie. Składamy nasze serca i kondolencie do jego rodziny oraz bliskich w tym ciężkim czasie. Złożymy w tej sprawie kolejne oświadczenie. "

"

Podczas koncertu Bring Me The Horizon doszło do incydentu medycznego. Składamy kondolencje rodzinie mężczyzny i chcemy wyrazić głębokie współczucie. "

Śmierć na koncercie Bring Me The Horizon - relacje świadków

Nieco światła na sprawę rzucają relacje naocznych świadków. Jednym z nich jest Griffin Dickinson, wokalista SHVPES, który takimi słowami opisał wydarzenie (post na Twitterze został już przez niego wykasowany):

"

Wczoraj na koncercie BMTH widziałem, jak umiera dzieciak. Niosły go trzy osoby, a ratownicy medyczni próbowali przeprowadzić resuscytacją krążeniowo-oddechową, nie przyniosła ona jednak skutku. Proszę proszę proszę przyglądajcie się osobom obok was. "

Fani spekulują, że Bring Me The Horizon może zastanawiać się nad odwołaniem dalszej części trasy „First Love World Tour”. Według planu grupa miała wrócić do koncertowania w styczniu 2019, a muzyczna podróż zakończyć ma się w kwietniu 2019 w Australii.

Czy zespoły powinny przerywać trasy koncertowe po takich tragediach?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Rock News