Śmiertelny wypadek na Eurowizji 2019 w Tel-Awiwie. Nie żyje jedna osoba

16.05.2019 10:41
Śmiertelny wypadek na Eurowizji 2019 w Tel-Awiwie. Nie żyje jedna osoba Fot. : AP/Associated Press/East News

Podczas Eurowizji 2019 doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zmarła jedna osoba. Poniżej znajdziecie więcej szczegółów.

Eurowizja 2019 rozpoczęła się 14 maja 2019 roku. Podczas pierwszego półfinału wystąpiła Tulia, zespół, który reprezentował Polskę. Niestety dziewczynom nie udało się przejść dalej. "Fire of love" nie zachwyciło jurorów - Polki nie awansowały. Jednak w poniedziałek, dzień przed pierwszym półfinałem, na scenie w Tel-Awiwie wydarzył się śmiertelny wypadek...

Eurowizja 2019: Śmiertelny wypadek. Nie żyje jedna osoba

Przeczytaj także

Podczas poniedziałkowych przygotowań do Eurowizji 2019 doszło do tragicznego wypadku. Jeden z pracowników, Fuldi Schwartz, 66-letni kierowca, został przygnieciony przez duży element oświetlenia, który na niego spadł. Na miejsce wezwano karetkę i mężczyzna został bezzwłocznie przetransportowany do szpitala, ale niestety nie udało się go uratować. We wtorkowy wieczór, podczas wielkiego wydarzenia, stan 66-latka znacznie się pogorszył. Obrażenia były zbyt rozległe. Izraelczyk zmarł w środę w nocy.

W sieci pojawiło się oświadczenie rodziny, która podkreśla, że nie obwinia nikogo za śmierć Izraelczyka, ale nie może uwierzyć w to, że podczas przygotowań do tak dużej imprezy, doszło do takiego wypadku. Jak podaje radiozet.pl organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 skomentowali nieszczęśliwy wypadek:

- Składamy nasze kondolencje najbliższym zmarłego. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i ochrona wszystkich osób biorących udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. 

Eurowizja 2019: Kiedy kolejny półfinał i finał?

Do finału przeszli reprezentanci Grecji, Cypru, Białorusi, Serbii, Czech, Australii, Islandii, San Marino, a także Słowenii. Drugi półfinał odbędzie się 16 maja 2019 roku. Wydarzenie będzie można obejrzeć na kanale TVP1 o godzinie 21:00. Podczas niego wystąpią reprezentanci Szwecji, Irlandii, Rosji, Litwy i Malty. Finał odbędzie się dwa dni później, 18 maja 2019 roku także o godzinie 21:00. To wtedy dowiemy się, kto wygra Eurowizję 2019.

Zobacz także: >>Eurowizja 2019: Obcokrajowcy ocenili Tulię i porównali grupę do Led Zeppelin<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.