09.03.2018 16:15

Snow Patrol po 7 latach powraca z nowym materiałem. Zobacz zwiastun albumu „Wildness”

W końcu stanie się coś, na co fani czekali kilka lat - nadchodzi nowy Snow Patrol.

Snow Patrol pokazał trailer nowej płyty
foto: kadr z wideo

Po 7 latach od ukazania się ostatniej płyty „Fallen Empires” fani Snow Patrol w końcu będą mogli posłuchać nowego materiału. Album zatytułowany Wildnessukaże się 25 maja 2018 i za jego produkcję będzie odpowiedzialny Jackknife Lee.

Skąd to wiemy? Zespół właśnie udostępnił trailer zapowiadający nowy materiał. W teledysku widzimy kadry przedstawiające tancerzy, jak również frontmana kapeli w roli samotnego astronauty.

Wokalista Gary Lightbody tak opowiada o tym albumie:

"

Dzikość można definiować na wiele sposobów, choć myślę, że można wyróżnić dwa typy: dzikość współczesności, całe to zamieszanie, nielogiczność, alienacja oraz dzikość pierwotna, coś w rodzaju piękna które nas łączy, pasji, miłości i bliskości z naturą. O takiej właśnie dzikości mówi ten album. O jej utracie, próbie jej przywrócenia "

Zespół maw planach trasę koncertową, ale jak na razie podał jedynie daty występów w ramach festiwali muzycznych. Snow Patrol nie zamierza odwiedzić naszego kraju.

Snow Patrol - Wildness tracklista

  1. Life On Earth
  2. Don’t Give In
  3. Heal Me
  4. Empress
  5. A Dark Switch
  6. What If This Is All The Love You Ever Get?
  7. A Youth Written In Fire
  8. Soon
  9. Wild Horses
  10. Life And Death

W międzyczasie projekt muzyczny Lightbody'ego, Tired Pony, wydał nowy album „The Ghost of the Mountain”. Artysta również zajął się tworzeniem muzyki do filmów, jak również pracował z gwiazdami pop.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News