05.10.2017 10:57

Sodom znieważył polską flagę na koncercie w Aleksandrowie?

Niemiecki zespół zagrał na festiwalu Summer Dying Loud 2017 i pojawiły się głosy, że wokalista przesadził rzucając na scenę polską flagę z podpisami fanów.

Sodom znieważył polską flagę na koncercie w Aleksandrowie?
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

W dniach 8-9 września 2017 roku w Aleksandrowie Łódzkim odbył się festiwal Summer Dying Loud 2017. Na tegorocznej edycji zagrały m.in. takie kapele, jak Obscure Sphinx, In Twilight’s Embrace, Sautrus czy Sodom.

W 2016 roku na festiwalu wystąpili KSU, Closterkeller, Sweet Noise, jak również Grave, Sinister czy Mord A’Stigmata. Inicjatorem tego wydarzenia są burmistrz Jacek Lipiński oraz naczelnik wydziału promocji Tomasz Barszcz. Od paru lat jednak nie wszystkim mieszkańcom podoba się tego typu impreza. W 2017 roku władze miasta otrzymały petycję od 182 osób związanych z Kościołem katolickim, które sprzeciwiały się imprezie. Organizatorzy podkreślili jednak, że na festiwalu występowały takie zespoły, jak Luxtorpeda czy Armia, które propagują chrześcijańskie wartości.

Teraz Gazeta Polska oraz portal Narodowalodz.pl zwróciły uwagę na koncert niemieckiej grupy Sodom. Wokalista otrzymał od fanów polską flagę z logo kapeli i podpisami miłośników zespołu. Frontman rzucił na scenę flagę, co zostało odczytane przez niektórych za znieważenie.

Obejrzyjcie nagranie z tego zajścia i sami oceńcie tę sytuację:

W tym roku doszło również do kontrowersji w sprawie plakatów Antyradia, które oburzyły mieszkańców Rzeszowa. Ich zdaniem propagują one satanizm i obrażają uczucia religijne.

Czy Sodom znieważył polską flagę?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News