Soft Cell po 15 latach wydał nowy utwór. Posłuchaj „Northern Lights”

Aleksandra Degórska
22.08.2018 12:52
Soft Cell po 15 latach wydał nowy utwór. Posłuchaj „Northern Lights” Fot. kadr z wideo

Duet Soft Cell nagrał 2 nowe utwory z okazji nadchodzącej płyty kompilacyjnej. Jak brzmi singiel „Northern Lights”?

Nowofalowy zespół Soft Cell wraz z innymi kapelami synthpopowymi stał się reprezentantem tak zwanej „drugiej brytyjskiej fali”. W latach 80. nie było dyskoteki, na której nie zabrzmiałby kawałek „Tainted Love” w wykonaniu Soft Cell. Oryginalnie skomponowany przez Ediego Cobbiego w 1964 roku, został wykonany przez Glorię Jones.

Po 15 latach fani Soft Cell w końcu mogą posłuchać czegoś nowego. Nie jest to wprawdzie nowy studyjny album, ale chyba nikt nie pogardzi dwoma świeżymi kompozycjami. Duet właśnie podzielił się utworem Northern Lights zapowiadając kompilacyjny album The Singles - Keychains & Snowstorms, który ukaże się 28 września 2018. Drugim nowym kawałkiem będzie „Guilty (‘Cos I Say You Are’)”.

Soft Cell opublikował pierwszy nowy utwór od 15 lat

Posłuchajcie, jak prezentuje się singiel „Northern Lights”:

Oprócz nowego albumu kompilacyjnego 7 września 2018 pojawi się specjalny box Keychains & Snowstorms: The Soft Cell Story”. Znajdziemy w nim 10 płyt - 9 CD i 1 DVD, w sumie aż 4 godziny materiału. Oczywiście na wydawnictwie nie może zabraknąć wielkiego hitu Soft Cell.

Dyskografia Soft Cell obejmuje 4 albumy i ostatni krążek Cruelty Without Beauty” został wydany w 2002 roku. Fani będą mogli zobaczyć duet na scenie we wrześniu w londyńskim O2, gdzie zagra z okazji 40-lecia zespołu.

Wielbiciele synthpopu mają w 2018 roku sporo powodów do radości - po 32 latach powrócił synthpopowy zespół A Flock Of Seagulls.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.