22.02.2018 10:41

Soft Cell zagra w 2018 pożegnalny koncert

Słynny synthpopowy duet Marc Almond-David Ball chce godnie pożegnać się z fanami. W tym celu muzycy zagrają razem po raz pierwszy od 15 lat - i jednocześnie po raz ostatni.

Soft Cell zagra w 2018 pożegnalny koncert
foto: Duncan Bryceland/Retna/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Soft Cell to jedna z muzycznych ikon lat 80. Zespół powstał w 1978 roku w Leeds w Anglii. Wywodzi się ze sceny postpunkowej, ale zasłynął jako jeden z najważniejszych brytyjskich wykonawców synthpopowych i elektronicznych.

Największe sukcesy duet tworzony przez wokalistę Marca Almonda i klawiszowca Davida Balla osiągał na początku lat 80. Jego najsłynniejszym albumem był debiutancki „Non-Stop Erotic Cabaret” ze słynnym coverem utworu Glorii Jones, „Tainted Love” i przebojami „Say Hello, Wave Goodbye” i „Sex Dwarf”.

Duet zakończył regularną działalność w 1983 roku. W kolejnych latach występował sporadycznie, a po raz ostatni w 2003 roku. Właśnie ogłosił, że po raz ostatni w karierze zagra 30 września 2018 w Londynie, w The O2 Arena.

Marc Almond napisał w oświadczeniu prasowym:

"

Zawsze czułem, że w Soft Cell coś było niedokończone. Ten ostatni, finałowy show będzie najlepszym zakończeniem. To będzie ważna wypowiedź i nasza odprawa. Dziękujemy wszystkim fanom. "

Chcielibyście się wybrać na ostatni koncert Soft Cell?

Maciej Koprowicz
Tagi: Soft Cell Rock News Koncerty