04.05.2015 14:47

Solowe utwory Kurta Cobaina ukażą się na płycie

Reżyser dokumentu „Kurt Cobain: Montage of Heck” wyjawił, że gdy tworzył film, odnalazł prywatne nagrania muzyka. Kiedy zostanie wydana płyta?

Solowe utwory Kurta Cobaina ukażą się na płycie
foto: Roger Sargent / Rex Features / East News

Brett Morgen powiedział, że odkrył 200 godzin materiałów audio nagranych przez lidera Nirvany. Są wśród nich dema utworów, covery oraz spontaniczne duety z Courtney Love. Okazuje się, że część kawałków z jego taśm ukaże się na płycie. Reżyser zapowiada, że trafi ona do sklepów już w najbliższych miesiącach.

"

Mamy zamiar wydać tego lata niesamowity album. Będzie się składał w całości z domowych nagrań Kurta. Słuchacz poczuje się, jakby siedział z Cobainem w gorący, letni dzień w Olympii i słuchał jego muzyki. "

Morgen podkreśla, że na płycie nie znajdą się utwory nagrane przez całą Nirvanę, a jedynie solowa twórczość Cobaina. Utworów, które pozostawił po sobie Kurt jest bardzo wiele. W marcu reżyser wspominał na swoim twitterze o nigdy nie publikowanym 12-minutowym utworze Kurta Cobaina. Jego fragment mogli usłyszeć widzowie dokumentu.

Na „Kurt Cobain: Montage of Heck” znalazł się także między innymi cover utworu The Beatles „And I Love Her”. Jeśli jeszcze nie widzieliście dokumentu o życiu lidera Nirvany, przypominamy jego trailer:

Marcin Krzysztof Wodynski
Tagi: Rock News Kurt Cobain